Černá série je u konce. Nymburk se dočkal v EP vítězství a zůstal ve hře

Praha- Basketbalisté Nymburku v osmifinálové skupině Evropského poháru porazili doma Štrasburk 72:66 a udrželi alespoň teoretickou šanci na postup. Protože před týdnem ve Francii prohráli o sedm bodů, mají horší vzájemné zápasy. První výhrou ve skupině a teprve druhou z posledních 15 mezistátních utkání si však minimálně zvedli sebevědomí.

28.1.2015 AKTUALIZOVÁNO 28.1.2015

Chester Tre Simmons z Nymburku (vlevo) a Ali Traore ze Štrasburku.Foto: ČTK/Michal Doležal

Nymburští potřebovali k udržení nadějí bezpodmínečně porazit francouzského vicemistra, ideálně o více než sedm bodů, protože právě o tolik podlehli na palubovce Štrasburku.

Do utkání ale vstoupili špatně. Nedařila se jim střelba a navíc nedokázali zastavovat hvězdy soupeře Diota, Dragičeviče a Traorého. Působili pomalým dojmem, a když navíc zahodili čtyři solidní šance zpod koše, byl náskok Štrasburku v jednu chvíli až dvanáctibodový.

"Neměli jsme dobrý start. Idea byla nechat nějakou sílu na lavičce, abychom měli něco v zásobě, a dát více minut dalším. Ale neměli jsme v plánu pustit soupeře do takového náskoku. Štrasburk nás však zatlačil svou agresivitou," prohlásil po utkání nymburský trenér Kestutis Kemzura.

Trojkou v poslední vteřině čtvrtiny nabudil spoluhráče Pomikálek a od druhé části jakoby nastoupil na hřiště úplně vyměněný tým. Střelecky se dařilo hlavně Američanům Simmonsovi s Washingtonem. Hosté zaznamenali ve druhém období pouhých devět bodů a poločasové skóre bylo vyrovnané 32:32.

"Se střídáním se naše intenzita zvedla. Přidali jsme v obraně a dotáhli se na soupeře. Hodně nám opět pomohlo, že jsme míchali obranu a přecházeli na zónu," řekl Kemzura.

Zbraně? Velká energie a týmový výkon

Třetí čtvrtina se nápadně podobala té druhé. Domácí pokračovali ve zlepšeném výkonu a hnáni solidní návštěvou v Tipsport Areně navyšovali rozdíl ve skóre až do dvouciferných čísel. Hostům postupně odcházela trojková střelba a náskok se držel nad potřebnými osmi body.

"Třetí čtvrtina byla opravdu dobrá. Dali jsme nějaké těžké trojky a získali jsme rozhodující náskok, který jsme si udrželi až do konce," těšilo Kemzuru.

Poslední desetiminutovku odstartovali hosté přesnou střelou z dálky a dali jasně najevo, že budou bojovat nejenom o nižší prohru než o osm bodů, ale i o vítězství. Nymburští znovu zabrali a náskok navýšili až na 14 bodů. Středočeši si výhru pohlídali, ale nikoli potřebný náskok.

"Je jen škoda, že jsme nevyhráli o více než šest bodů. Darius Washington v poslední pozici zbytečně spěchal, nabízela se jiná řešení než těžká střela z dálky přes clonu," řekl kouč Nymburku. "Jinak je to pro nás skvělé vítězství, které jsme hodně potřebovali. Hráli jsme s velkou energií a koncentrací, dostatečně týmově. Zastavili jsme jejich lídry."

Pochvalu si od něj vysloužil zejména americký pivot Christian Burns. "Byl agresivní, kromě bodů přidal i 11 doskoků, z toho sedm v útoku. Jen bych chtěl od něj takový výkon vidět častěji," uvedl Kemzura.

Evropský pohár basketbalistů - osmifinálová skupina G, 4. kolo:

Nymburk - Štrasburk 72:66 (12:23, 32:32, 55:46)
Nejvíce bodů: Simmons 16, Burns 15, Washington 13 - Campbell 17, Leloup 8, Diot, Fofana a Dragičevič po 7. Fauly: 21:17. Trestné hody: 17/12 - 15/10. Trojky: 8:10. Doskoky: 35:36.

Petrohrad - Kazaň 65:77

1. Kazaň 4 3 1 316:271 7
2. Štrasburk 4 2 2 307:300 6
3. Petrohrad 4 2 2 303:334 6
4. Nymburk 4 1 3 291:312 5

28.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

Z areálu muniční továrny v Boříně se ozývají exploze. Hasiči se z místa museli stáhnout.
7 18

Výbuch v Poličce: 19 zraněných. Policie chystá evakuaci okolí

Martin Schulz.
8 6

Kandidáta na německého kancléře Schulze bude patrně vyšetřovat OLAF

Muž se dotkl tyčí vedení na železniční trati. Na místě zemřel

Podivín – Tragické následky měl ve čtvrtek pro muže kontakt s vedením na železniční trati mezi Podivínem a Ladnou. Policii o tom informoval dozorčí železničního provozu.

Osmý ročník je tady! Nominujte tu svoji Ženu regionu

Soutěž pro výjimečné ženy je zase zpátky. Přišel čas přihlásit dámy, které se ve volném čase obětují pro druhé a zvládají své aktivity skloubit s péčí o rodinu. Přihlášení je možné do středy 1. března.