Černá středa zlínské házené. Muži prohráli s Karvinou, dámy v Porubě

Praha - Středa 12. listopadu 2014 vstoupí do historie zlínské házené jako smolný den. Muži v extralize nestačili na Karvinou, ženský tým padl v Porubě. Nedařilo se ani slávistkám, které prohrály v Michalovcích.

12.11.2014

Ani taktická porada nepomohla zlínským házenkářům k vítězství nad Karvinou.Foto: Deník/Jan Karásek

Utkání devátého kola dohrávali ve středu večer ve Zlíně domácí házenkáři a hráči OKD Karviná. Ani v tomto utkání si ale Zlín nepřipsal na konto další body, dosud jeho hráči v této sezóně vybojovali jen jediné vítězství.

Hosté si začali budovat vedení na konci první desetiminutovky, když odskočili na 7:4. Potom ještě domácí dokázali jednou překlopit vedení na svou stranu, před poločasem si ale vzali dvoubrankový náskok zpět hráči Karviné.

Svou výhru pak potvrdili už ve 41. minutě, kdy po šňůře sedmi branek zvedli své vedení na osm gólů (14:22) a domácí už manko nezkorigovali. Naopak tým Baníku své vedení navýšil tři minuty před koncem dokonce na deset branek. Po korekci z ruky Dujčáka utkání skončilo výsledkem 24:33.

Jiří Mičola, trenér týmu HC Zlín: „Dnešní utkání jsme bohužel nezvládli. Karviná nás přehrála ve všech směrech. V druhém poločase jsme chtěli se zápasem ještě něco udělat, ale dostali jsme šňůru branek, díky kterým se Karviná dostala do herní pohody a byla ještě více našlápnutá. Od této chvíle nás soupeř na palubovce jednoznačně přehrál a my už jsme s tím nedokázali nic udělat."

Jaroslav Hudeček, asistent trenéra týmu OKD Karviná: „Po nečekané porážce od Dukly doma si hráči uvědomili, o co vlastně jde, takže jejich přístup a výkon byl diametrálně rozlišný. Samozřejmě trošičku tomu nahrálo to, že se domácí sesypali v průběhu dnešního utkání jako domeček z karet, takže to vítězství bylo i proto tak vysoké, ale jednoznačně předvedl vynikající výkony brankář Lefan a také se projevila perfektní příprava na našeho soupeře. Myslím si, že jsme měli dokonale přečtenou hru Zlína a dokázali jsme reagovat i na změnu obranného systému 0:6, 1:5, 1+5, 2:4. Byli jsme dokonale připravení a hráči opravdu plnili to, co měli. V dnešním zápase se projevil týmový duch a takové sepětí, což gradovalo i na střídačce. Vítězství jsme dnes získali zcela zaslouženě."

Extraliga házenkářů - 9. kolo:

Zlín - Karviná 24:33 (13:15)
Nejvíce branek: Zbránek a Doležel po 4, Indrák 4/1 - Veřmiřovský 8, Chudoba 8/3, S. Mlotek 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 1/1 - 4/3. Vyloučení: 2:3. ČK: Hanisch (Karviná). Diváci: 350.

12. Přerov 10 0 0 10 214:352 0

A dámy? Jedenáctibrankovou nálož si z východu Slovenska odvezly domů házenkářky Slavie Praha. Hra byla vyrovnaná do 20. minuty, poslední předpřestávkovou desetiminutovku ovládly házenkářky Iuventy a do kabin šly s šestibrankovým náskokem.

Ve druhém poločase se rozstřílela Rajnohová, proti palebné síle Szöllösiové, Kraskové, Bačíkové a Trehubové ale byla i se svými spoluhráčkami krátká, a tak ve druhém poločase Michalovce náskok zvyšovaly. Pět minut před koncem vedly o dvanáct branek, po závěrečné korekci z ruky nejlepší střelkyně hostujícího celku Rajnohové odjel tým Slavie z Michalovců poražen poměrem 34:23.

Borys Petrovskyj, trenér týmu Iuventa Michalovce: „Mnoho našich hráček je zraněných, a tak jsme dali dnes více prostoru mladým házenkářkám. Byly po házené hladové a předvedly velmi dobrý výkon."

Tomáš Hlavatý, trenér týmu Slavia Praha: „Myslím si, že dnes to byl více boj než házená. Udělali jsme opravdu hodně chyb a nepředvedli jsme dnes moc velkou kvalitu. Ale jdeme dál, nesmíme věšet hlavu."

Stejně jako jejich mužští kolegové, i házenkářky Zlína hrály ve středu večer soutěžní utkání. V jejich případě se jednalo o předehrávku osmého kola WHIL. Hostitelky Zlíňanek, házenkářky Sokola Poruba, budou totiž o víkendu bojovat v utkání Challenge cupu proti portugalskému celku Juve Lis. A generálku na toto měření s evropskou házenou hráčky Poruby zvládly. Už v 11. minutě měly na svém kontě sedmibrankový náskok (8:1).

Zlín pak sice dokázal ztrátu zkorigovat na 7:10, zvrátit vývoj utkání ale házenkářky hostujícího celku nezvládly. Po přestávce se házenkářky Zlína zvedly, trenér Beňadík zatočil sestavou, aby rovnoměrně rozprostřel síly před pohárovým zápasem. I hráčky z lavičky ale dokázaly náskok domácího celku udržet, a Poruba tak nakonec slavila výhru 22:16.

Jan Beňadík, trenér týmu Sokol Poruba: „Zápas pro nás dopadl dobře, celou dobu jsme měli vývoj utkání pod kontrolou. Naše defenziva předvedla výborný výkon, především brankářky chytaly skvěle. Musím vyzdvihnout hlavně výkon Šárky Marčíkové."

Oldřich Dvořák, zástupce týmu HC Zlín: „Do zápasu jsme vstoupili špatně, neproměnili jsme několik vyložených příležitostí. Náš střelecký potenciál se neprojevil, protože šestnáct nastřílených branek je opravdu málo. Můžeme být ale spokojení s výkonem naší brankářky Martiny Túrociové."

Interliga házenkářek - 8. kolo:

Michalovce - Slavia Praha 34:23 (17:11)
Nejvíce branek: Trehubová 10/4, Bačíková, Krasková, Wöllingerová a Szöllösiová po 5 - Rajnohová 7/2, Stellnerová 4, Keclíková 4/1. Rozhodčí: Mandák, Rudinský. Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/3. Vyloučení: 5 (ČK Levchenko) – 4. Diváci: 800.

Poruba - Zlín 22:16 (15:7)
Nejvíce branek: Marčíková 9, Rechtorisová 4, Šviráková 3 - Drotárová, Kříčková, Hradilová, Kolářová, Z. Marčíková a Brandová po 2. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1. Vyloučení: 5 – 2. Diváci: 182.

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.