Češi klíčové utkání zvládli a deklasovali Lotyšsko 9:1

Stockholm - Žádný šok juniorská reprezentace nepřipustila a lotyšský tým jasně přehrála. Velmi tvrdé utkání rozhodla dobrá střelecká produktivita Česka, které tak nastřílelo svému soupeři 9 gólů. Češi tak postupují do semifinále, ve kterém narazí na Švédsko.

10.5.2013

Čeští florbalisté na mistrovství světa juniorů.Foto: ČFbU

Čeští junioři zahájili utkání nervózně a často chybovali v rozehrávce. Postupně však svou hru stabilizovali a zatlačili Lotyše do obrany. V první obrovské šanci se ocitl Valeš, jeho střelu ale odrazila tyč Ventsovy branky. Úspěšnější byl nakonec Marek Fuchs, který přesnou ranou z prostoru před brankovištěm otevřel skóre.

První český gól vyprovokoval Lotyše k agresivnějším výpadům a Výtisk musel předvést několik výborných zákroků. Češi se ale dokázali vymanit z lotyšského sevření, Šebesta zachytil rozehrávku a Valeš svým pátým gólem na MS zvýšil na 2:0 a třetí český gól zanedlouho přidal Kieler, který na německém šampionátu vládne v prostoru před brankou. Minutu před koncem Chroust pálil do odkryté klece.

Přesilovka, kterou si Češi přenesli z konce první třetiny, zůstala nevyužita a Lotyši začali více útočit. Česká obrana se několikrát dostala do vážných problémů, ale lotyšská střelba byla velmi nepřesná, což naštěstí pro náš tým přetrvalo i v přesilovce Lotyšů po faulu Sládečka. Češi znovu udeřili z protiútoku, Fuchs usměrnil přihrávku Řehoře do soupeřovy sítě.

Krátce před polovinou utkání si zachraňoval situaci v lotyšském brankovišti Laucis a po jeho faulu bylo nařízeno trestné střílení. Řehoř však zaváhal a Vents mu vykopl míček z čepele. Následující přesilovku ale už český tým zužitkoval díky trefě Šešulky. Lotyšský výběr ke konci druhé třetiny přestal českým hráčům stačit a pomáhal si zákroky leckdy na hranici pravidel. Další chybnou rozehrávku Lotyšů využil Šárka, který přehodil bezmocného Ventse a zvýšil na 7:0.

Závěrečná třetina již mnoho pohledných florbalových momentů nenabídla. Tvrdost Lotyšů leckdy překračovala rozumnou míru, což odnesl zraněním Marek Fuchs.

Třetí českou přesilovku v utkání přetavil v gól z bezprosztřední blízkosti kapitán Tadeáš Chroust, kterému přihrál před prázdnou lotyšskou branku Řehoř. Hořkosladkou příchuť měl pro český tým závěr zápasu. Devátý gól přidal průběžně nejproduktivnější český hráč Valeš, avšak 89 vteřin před koncem neunesl tvrdou hru Lotyšů Sládeček, který obdržel pětiminutový trest za hrubost.

Lotyšsko - Česká republika 1:9
Branky: 5. Fuchs, 12. Valeš, 14. Kieler, 19. Chroust, 29. Fuchs, 34. Šešulka, 38. Šárka, 49. Chroust, 58. Valeš - 39. Jursevskis; rozhodčí: Dennis Lim, Ismail Sharil (SIN); vyloučení: 3:4; využití: 0:2; diváků: 603; po třetinách: 0:4, 1:3, 0:2

ČFbU

Autor: Redakce

10.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

V Rusku protestují tisíce lidí proti korupci.
8 6

V Rusku demonstrují tisíce lidí proti korupci. Šéf opozice byl zatčen

Vít Kalvoda.
9 12

Muž, který bojoval proti šmejdům: Někdo mi zapálil auto, raději jsem skončil

Premiér Sobotka zamířil ze summitu do nemocnice. Program ale nemění

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v sobotu po příletu z Říma ze summitu EU vyhledal lékařskou pomoc. Jeho zdravotní potíže podle mluvčího nejsou vážné a Sobotkův program v příštích dnech neovlivní.

Ministryně Valachová: Škola musí zveřejnit přijatého žáka s nejhorším výsledkem

Střední školy budou muset v rámci jednotných přijímacích zkoušek anonymně zveřejnit skóre přijatého žáka s nejhoršími výsledky testů. V pořadu Partie televize Prima to dnes řekla ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Podle ní to bude ukazatel kvality dané školy pro rodiče a zájemce o studium. Jednotné přijímací zkoušky se letos plošně konají poprvé, a to na maturitní obory středních škol.