Češi podlehli Rusům, na turnaji skončili čtvrtí

Přerov - Házenkáři na poháru České televize podlehli sborné 27:30.

17.4.2010

Čeští házenkáři na turnaji obsadili čtvrté místo.Foto: Deník/Marek Havran

Před utkání vzdala ještě jednou přerovská hala minutou ticha holt obětem letecké katastrofy a poté se už mohlo zahájit střetnutí, ve kterém Češi bojovali o celkové prvenství v turnaji.

Do zápasu vstoupily oba celky koncentrovaně a pravidelně se střídaly ve střelbě branek až do stavu 5:5. Na 6:5 pro Rusy zvyšoval Rastvortsev, pro něhož to byla už čtvrtá branka v utkání. Ve 14. minutě hosté vedli 8:5, na což reagoval trenér Lipták oddechovým časem.

Jeho svěřenci poté trpělivě gól po gólu ukrajovali z náskoku soupeře, načež ve 23. minutě vyrovnával (11:11) přerovský odchovanec Radek Horák. Do vedení se ovšem nedostali, když soupeř kontroval a v poločase vedl o dvě branky 15:13.

Po příchodu z kabin to byli Rusové, kteří drželi otěže zápasu a pomalu si budovali rozhodující náskok. Nutno dodat, že čeští hráči jim k tomu dopomohli nepřesnou hrou v útoku, ze které těžil soupeř a mnoho branek dal z rychlých protiútoků.

Nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl konat zvrat v utkání, naopak hosté v poklidu kontrolovali hru, když vedli místy i o 8 branek. V závěrečných pěti minutách se sice českému výběru střelecky dařilo, ale na menší, než konečný rozdíl tří branek, už to nestačilo.

Hráčem utkání českého týmu se stal gólman Petr Štochl, na druhé straně se z tohoto primátu mohl radovat Alexey Rastvortsev, autor osmi branek.

Česká republika – Rusko 27:30 (13:15)

Střelci: Číp 7, Zdráhala 6, Motl 6, Šik 3, Mičkal 2, Horák 1, Hrstka 1, Bednařík 1 – Rastvortsev 8, Aslanyan 5, Koksharov 5, Dibirov 5, Kovalev 3, Chipurin 2, Shishkarev 1, Invanov 1.Vyloučení: 5 – 8. Sedmimetrové hody: 8/6 – 5:5. Rozhodčí: Sivák, Dvorský. Diváci: 1370.

„Znovu se opakovala situace z pátku, kdy jsme se proti Rakousku neprosadili v útoku. Hráli jsme dost často nedisciplinovaně, bez systému a kvůli tomu jsme dostávali lehké góly z protiútoků,“ řekl Deníku po utkání Martin Lipták, kouč české reprezentace.

Vítězem turnaje O pohár České televize, který se hrál v Zubří, ve Zlíně a vyvrcholil v Přerově, se tak po závěrečném dni stali házenkáři Slovinska. Druhou příčku obsadilo Rusko, třetí skončilo Rakousko a čtvrtá Česká republika.

Trenér Lipták si však z umístění hlavu nedělal, zkoušel totiž především nové hráče: „První zápas se Slovinskem byl kvalitativně nejlepší. Ty následující dva nebyly vydařené, ale zase jsem si udělal představu o nových hráčích, které jsme nominovali na tento turnaj, kde, kdy a jak jsou použitelní.“

Po posledním utkání se vyhlašovaly individuální ocenění turnaje. Nejlepším brankářem se stal Rakušan Nikola Marinovič, nejvíce branek nastřílel Eduard Koksharov z Ruska a cenu pro nejlepšího hráče turnaje si odvezl Slovinec Luka Žvižej.

Celý turnaj se vydařil. Pro oko diváka, ať už ve všech třech halách, nebo i u televizních obrazovek, bylo jen škodou, že se na palubovce neobjevil Filip Jícha, nejlepší hráč uplynulého mistrovství Evropy a další opory českých řad, které se omluvily.

Autor: David Klein

17.4.2010 VSTUP DO DISKUSE

Z areálu muniční továrny v Boříně se ozývají exploze. Hasiči se z místa museli stáhnout.
SLEDUJEME ON-LINE
13 18

Výbuch v Poličce: 19 zraněných. Policie chystá evakuaci okolí

Tramvaj přejela mladého muže u brněnského Ústředního hřbitova.
4

Tramvaj přejela muže ležícího na kolejích. Amputovala mu obě nohy

Muž se dotkl tyčí vedení na železniční trati. Na místě zemřel

Podivín – Tragické následky měl ve čtvrtek pro muže kontakt s vedením na železniční trati mezi Podivínem a Ladnou. Policii o tom informoval dozorčí železničního provozu.