České volejbalistky prohrály v Grand Prix se Srbskem 0:3

Santo Domingo - Po úvodní hladké výhře nad Portorikem dnes české volejbalistky prohrály ve světové Grand Prix v Santo Domingu s mistryněmi Evropy Srbkami 0:3. Klíčový pro vývoj zápasu byl první set, v němž zvládl soupeř lépe vypjatou koncovku v poměru 28:26, další sady pak vyhrál 25:18 a 25:23.

3.8.2013

České volejbalistky blokují smeč soupeřek.Foto: Deník/Attila Racek

Přitom české volejbalistky, které se musejí obejít bez zraněné hlavní opory Havelkové, v prvním setu diktovaly po většinu času hru. Především dobře blokovaly a vedly až 10:5. Srbky po zdařilé šňůře srovnaly na 11:11, ale v koncovce setu vedly české svěřenkyně italského kouče Carla Parisiho 23:20. Následně však neproměnily čtyři setboly, Srbky srovnaly na 26:26 a uhrály i poslední dva míče.

Nezdar v koncovce se odrazil na dalším výkonu českého týmu. Souhra ztratila na přesnosti a režii zápasu převzaly důrazněji hrající srbské volejbalistky. Jejich předností byl útok a podání a s přehledem vyhrály druhý set.

Ve třetím dějství se pokusil český tým zápas zdramatizovat. Reprezentantky ještě vyrovnaly na 23:23, ale poslední dva míče už nezvládly a za 81 minut odešly poraženy.

V závěrečném utkání ve skupině B se Češky utkají v neděli s výběrem domácí Dominikánské republiky.

Grand Prix volejbalistek - skupina B (Santo Domingo):

ČR - Srbsko 0:3 (-26, -18, -23)
Rozhodčí: Erazo (Kol.), Grassová (Braz.). Čas: 81 minut. Diváci: 2000.
Sestava a body ČR: Kossányiová 3, Plchotová 8, Havlíčková 15, Mlejnková 15, Monzoni 6, Kubínová 1, libero Jášová - Dostálová, Hodanová, Vincourová. Trenér: Parisi.

23:00 Dominikánská rep. - Portoriko.

Další výsledky 2. kola:
Skupina A (Brazílie): Brazílie - Rusko 3:2 (-26, 24, 19, -22, 8), USA - Polsko 3:0 (22, 23, 16).
Skupina C (Turecko): Japonsko - Alžírsko 3:0 (10, 8, 8), Turecko - Thajsko 3:0 (23, 24, 22).
Skupina D (Macao): Bulharsko - Nizozemsko 3:1 (-20, 15, 20, 23), Čína - Kuba 3:0 (13, 20, 15).
Skupina E (Itálie): Argentina - Německo 3:2 (23, -13, -18, 21, 12), Itálie - Kazachstán 3:0 (26, 17, 13)

Noční bouřka se prohnala Hradeckem, u Vlachova Březí zavřela silnici

Bouřka, která se prohnala zemí, neušetřila ani Jindřichohradecko. Několik tisícovek domácností v jižních Čechách je stále bez elektřiny. Mimo provoz také stále zůstávají některé železniční tratě.

Smršť zranění kosí hvězdy. Jsou tenisté přepracovaní?

Na kurtech připomínají nezničitelné superhrdiny. Roger Federer, Novak Djokovič, Andy Murray ti všichni umějí s tenisovou raketou v ruce věci, nad kterými se méně talentovaným jedincům tají dech. Přesto to ale jsou normální lidé, ne nezničitelné stroje na úspěchy. Poslední týdny to dokazují víc než kdy jindy.