České volejbalisty nezastavilo v Evropské lize ani Španělsko

Barcelona - Vítěznou sérii českých volejbalistů v Evropské lize nezastavili ani Španělé, kteří v domácím prostředí v Barceloně prohráli 2:3. Svěřenci nizozemského trenéra Stewarta Bernarda tak sice poprvé ztratili bod, nicméně vyhráli i pošesté za sebou a v polovině základní části vedou tabulku skupiny B s náskokem šesti bodů před Černou Horou.

23.6.2013 AKTUALIZOVÁNO 23.6.2013

Ilustrační foto - volejbal.Foto: ČTK/Fiala Břetislav

Španělsko, vítěz Evropské ligy z roku 2007, bylo před začátkem soutěže považováno za favorita na postup do Final Four. Tým ale v předchozích pěti zápasech nasbíral už tři porážky a v sobotu jen těsně zdolal outsidera z Maďarska.

A ani tentokrát nezačali domácí reprezentanti dobře, s českým výběrem prohráli první set 18:21 a v druhém získali dokonce jen 12 bodů. Pak ale zvedli hlavu, třetí dějství rozhodli nejtěsnějším poměrem pro sebe a zápas nakonec dovedli až do tie-breaku. To zároveň znamenalo první ztracený český bod v Evropské lize.

V rozhodujícím setu sice Češi svému soupeři utekli na 8:4, ale pár minut nato už byli blíž k vítězství pro změnu domácí hráči, kteří vedli 12:10 a pak ještě 13:12. Mečbol si ale vypracovali Češi a hned ho také proměnili, v obou případech blokem.

"Po prvních dvou setech jsme ubrali plyn. Španělé začali lépe bránit, ale v tie-breaku jsme přece jen nakonec dokázali zápas zachránit. V rozhodujících chvílích jsme zahráli velice dobře, opět zejména na bloku," uvedl trenér Bernard na webu cev.lu.

Český tým přitom nehraje Evropskou ligu v nejsilnějším složení, po dohodě s trenérem v mužstvu chybí například opora útoku Jan Štokr. Další turnaje základní části se budou hrát příští týden v Podgorici a na počátku července v Opavě. Do Final Four postoupí vítězové tří skupin a pořádající Turecko.

Evropská liga volejbalistů, druhý turnaj skupiny B v Barceloně:

Španělsko - ČR 2:3 (-18, -12, 20, 16, -13)
Rozhodčí: Di Giacomo (Belg.), Lecourt (Fr.). Čas: 96 min.
Sestava a body ČR: Ticháček 2, Hýský 17, Široký 11, Finger 16, Mauler 12, Holubec 6, libero Kopáček - Kriško, Boula 1, Bartoš 1.

4 4

Americký Senát schválil nové sankce vůči Rusku. Vetuje je Trump?

Výkyvy počasí zdraží med. Na část včelařů dopadne i EET

/INFOGRAFIKA/ Včelaři prodávají med za 160 korun. Kvůli slabší úrodě cena o pár desetikorun stoupne.

DOTYK.CZ

Před 41 let se Zlaté piesky zalily krví. Došlo k nejhorší letecké havárii u nás

/VIDEO/ Pavol Hammel měl krušnou noc, slavilo se, pilo. Teď je kolem osmé ráno a on vláčně klimbá v odbavovací hale pražské Ruzyně. Pár kolemjdoucích ho poznává, je to frontman bigbítové kapely Prúdy, v roce 1976 dost populární. V 8:27 se zvedá dopravní letoun Iljušin Il 18-B z ruzyňské rampy, bez rockera na palubě. Alkoholové koma mu právě zachránilo život.