Čeští florbalisté podlehli na juniorském MS Finsku

Hamburk - Čeští florbalisté prohráli na juniorském mistrovství světa v Hamburku s Finskem 4:5. Sice smazali dvoubrankovou ztrátu, ale inkasovali rozhodující gól v 57. minutě po nešťastném odrazu balónku od Martina Pražana.

9.5.2013

Čeští florbalisté na mistrovství světa juniorů.Foto: ČFbU

O postup do semifinále se utkají svěřenci Jiřího Kysela v pátek od 16:00 s Lotyšskem a stačí jim získat bod.

Češi proti úřadujícím mistrům světa v úvodní třetině dvakrát vedli. Na Gruberovu trefu z páté minuty odpověděl už za 16 vteřin Kotovaara, který se pak zapsal mezi střelce i podruhé a zareagoval na Kielerův gól.

Ve druhé části získali Finům náskok Kotilainen s Laasonenem, ale Valeš se Sládečkem se postarali o vyrovnání na 4:4. Zápas rozhodl nešťastný gól při oslabení českého týmu, když se od Pražana odrazil balónek za Výtiskova záda.

Mistrovství světa juniorů ve florbalu v Hamburku:

Skupina A:

Česká republika - Finsko 4:5 (2:2, 1:2, 1:1)
Branky: 5. Gruber, 9. Kieler, 40. Valeš, 49. Sládeček - 5., 16. Kotovaara, 21. Kotilainen, 25. Laasonen, 57. vlastní Pražan.

Dánsko - Lotyšsko 6:6 (2:2, 2:3, 2:1).

1. Finsko 2 2 0 0 16:5 4
2. Česká republika 2 1 0 1 18:8 2
3. Lotyšsko 2 0 1 1 7:17 1
4. Dánsko 2 0 1 1 9:20 1

Skupina B:

Slovensko - Švýcarsko 3:10 (0:2, 1:5, 2:3), Norsko - Švédsko 1:22 (1:9, 0:3, 0:10).

1. Švédsko 2 2 0 0 26:4 4
2. Švýcarsko 2 1 0 1 13:7 2
3. Norsko 2 1 0 1 6:26 2
4. Slovensko 2 0 0 2 7:15 0

9.5.2013 VSTUP DO DISKUSE

Vladimír Putin se ujal funkce prezidenta. Gratuluje mu jeho předchůdce Dmitrij Medveděv.
11

Hon na Medveděva. Premiér je na odstřel

Bezpilotní letoun - dron. Ilustrační foto.
5 12

Policie chce na pomoc nové drony. Nejenom k ochraně prezidenta

Trump chce odejít z NAFTA. Největší obchodní dohoda světa možná skončí

Bílý dům chce odstoupit od severoamerické dohody o volném obchodu. Největšímu obchodnímu uskupení světa tak možná hrozí zánik. Podle amerického prezidenta Donalda Trumpa je smlouva pro Ameriku nevýhodná a brání ve vytváření nových pracovních míst.

Smutná zpráva z filmového světa. Zemřel Jonathan Demme, režisér Mlčení jehňátek

Jonathan Demme, režisér oscarového Mlčení jehňátek, dnes zemřel v New Yorku. Bylo mu 73 let. Příčinou úmrtí byly komplikace s rakovinou jícnu.

Překvapení se nekoná, Rada zvolila šéfem ČT opět Petra Dvořáka

Českou televizi povede od začátku října po dobu dalších šesti let opět její stávající ředitel Petr Dvořák. V druhém kole volby generálního ředitele veřejnoprávní televize získal od Rady České televize maximum patnácti možných hlasů.

Charlie Hebdo: Policie zadržela 10 podezřelých

/VIDEO/ Velké zatýkání po Francii a Belgii. V souvislosti s útokem na redakci časopisu Charie Hebdo z ledna 2015 bylo do dneška zadrženo deset podezřelých.