Čeští florbalisté znovu sahali po historické výhře

Brno - Muži favorizované Švédy potrápili, oslabené ženy ve Finsku propadly.

6.11.2009

Ilustrační fotoFoto: Deník/Petr Kotala

Ani tentokrát to nevyšlo. Čeští florbalisté měli "neporazitelné" Švédy na lopatě, nakonec ale na historicky první výhru nad severským soupeřem znovu nedosáhli.

Obě reprezentace se v pátek utkali v brněnské hale Vodova v rámci turnaje Škoda Floorball Cup, spadajícím pod evropskou Tour.

Češi do zápasu vlétli jako velká voda a v deváté minutě vedli 2:0. Nejprve využil první přesilovku v utkání Milan Fridrich, o pár chvil později mířil do černého po pěkné individuální akci Radim Cepek.

Zaskočení Švédové přidali na důrazu a na začátku druhé třetiny se jim také v početní výhodě podařilo snížit. Dalším brankám zabránil výtečný gólman Kafka, který zlikvidoval několik vyložených šancí soupeře.

Slibný náskok ztratili Češi až v nástupu do závěrečného dějství, kdy potrestal další faul domácích Karl-Johan Nilsson. Po přihrávce stejného hráče pak krátce na to dokonal gólový obrat Henrik Stenberg.

Oslabené florbalistky utrpěly debakl

To zápas ve finském Hyvinkää mezi ženskými výběry obou zemí byl mnohem jednoznačnější záležitostí. České florbalistky tu musely na úvod přetrpět vysokou porážku 1:12.

Kvůli chřipkové epidemii oslabený výběr trenéra Jaroslava Markse vzdoroval úřadujícím mistryním světa jen v první třetině. Pak se severský tým rozjel naplno a sázel jednu branku za druhou. Obě trefy českých barev obstarala Michaela Rullová.

Muži, Brno:
Česko - Švédsko 2:3 (2:0, 0:1, 0:2), nájezdy 3:2
Branky: 4. Richter, 9. Cepek - 23. Djurling, 46. Nilsson, 49. Stenberg.
Švýcarsko - Finsko 3:5 (3:3, 0:1, 0:1), nájezdy 3:2

Ženy, Hyvinkää (Fin.):
Švédsko - Česko 12:1 (1:1, 5:0, 6:1)
Branky: 18. Kristofferssonová, 27. a 34. Eiremová, 27. a 30. Tjärnströmová, 30. Tuominenová, 41. Samuelssonová, 42. Wijková, 44., 54. a 59. Dahlerusová, 52. Widarová - 18. a 40. Rullová.
Finsko - Švýcarsko 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)