Čeští futsalisté utrpěli v semifinále debakl 1:8

Debrecín - Španělsko dalona mistrovství Evropysoupeři tvrdou lekci.

28.1.2010

Mistrovství Evropy ve futsalu - ilustrační fotoFoto: ČTK

V semifinále na šampionátu v Maďarsku utrpěli s vysoce favorizovanými obhájci titulu Španěly drtivý debakl 1:8 a v sobotu je čeká souboj o třetí místo proti Ázerbájdžánu, s nímž prohráli v základní skupině jasně 1:6.

Bez potrestaného Marka Kopeckého živili Češi naději na další senzaci a vysněný postup do finále necelých sedm minut.

Penaltový hrdina z vítězného čtvrtfinále s Itálií gólman Libor Gerčák sice od úvodu zářil, ale na Rodríguezovu hlavičku do opuštěné branky byl v páté minutě krátký.

Kouč Tomáš Neumann ihned sáhl k silné české zbrani – hře bez brankáře. Dlouhý ani Rešetár však ve velkých šancích neuspěli, naopak na druhé straně prokázal v sedmé minutě více klidu v zakončení Ortiz.

Češi se museli tlačit do útoku, čímž vznikal prostor pro rychlé španělské brejky.

Třetí gól ale přidal favorit po signálu ze standardní situace, když se s Fričovým přispěním trefil opět Ortiz. V poslední minutě úvodní půle pak přidal čtvrtou branku španělský gólman Luis Amado, který využil soupeřovy power play.

Už po poločase tak bylo jasné, že Češi ani tentokrát nezlomí proti úřadujícím vicemistrům světa dlouhé čekání na první výhru ve vzájemných zápasech.

Po příchodu ze šaten Španělé v klidu kontrolovali hru a postupně proměnili druhou půli v exhibici. Neumannovi svěřenci mohli těžko pomýšlet na podobný zvrat, jaký se jim povedl ve skupině proti domácím Maďarům. Naopak postupně inkasovali další čtyři góly.

Hrozivě vypadající skóre 0:8 aspoň částečně vylepšil čestným zásahem minutu a půl před koncem Dlouhý. Češi mají dva dny na to, aby se z debaklu vzpamatovali a zkusili v sobotním souboji o třetí místo proti Ázerbájdžánu získat druhou bronzovou medaili v historii mistrovství Evropy.

Česká republika – Španělsko 1:8 (0:4)

Branky: 39. Dlouhý – 7. a 17. Ortiz, 37. a 39. Daniel, 5. Javi Rodríguez, 20. Luis Amado, 26. Borja, 33. Fernandao. Rozhodčí: Šabanov (Rus.), Ivanov (Ukr.). ŽK: Frič.

Sestava ČR: Gerčák – Blažej, Dlouhý, Frič, Rešetár – Janovský, Belej, Sláma, Novotný – Havel, Polášek.

28.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

Americký velvyslanec Andrew Schapiro
19 6

Schapiro v pátek skončí ve funkci, jeho rodina zůstane v Praze

TK k projektu registru smluv probíhala 16. ledna v Praze. Na snímku Michal Bláha, Hlídač smluv.
EXKLUZIVNĚ
29 26

Autor Hlídače smluv pomůže Horáčkovi s prezidentskou kampaní

Orkán Kyrill před deseti lety ničil i zabíjel

Vichr, který se v lednu 2007 prohnal celou Evropou, po sobě zanechal spoušť.

Sobotka je nakloněn pomoci krajům při zvyšování mezd řidičů

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) je nakloněn tomu, aby vláda pomohla krajům při financování růstu mezd řidičů linkových autobusů. Sobotka to dnes řekl po jednání s hejtmany. Místopředseda Asociace krajů a liberecký hejtman Martin Půta (STAN) premiérovu garanci vítá a věří, že se výsledky dnešního jednání projeví již v únorových mzdách řidičů. Příští týden Sobotka předloží problém koaliční radě. Nařízení o zvýšení mezd řidičů od letošního ledna schválila vláda.