Čeští ragbisté vydřeli remízu s Izraelem a získali bonusový bod

Praha - Čeští ragbisté zakončili první část mistrovství Evropy v divizi 2A vydřenou domácí remízou 26:26 s Izraelem. Bonusový bod do tabulky získali za čtyři položené pětky a po čtyřech zápasech vedou pořadí s tříbodovým náskokem před Švýcary. Izraelci zůstali poslední.

25.4.2015

ČEŠTÍ RAGBISTÉ (v červeném) porazili Moldavsko.Foto: Jiří Růžička

Českému týmu nevyšel první poločas. Soupeř se ujal vedení z trestného kopu, pak sice Jan Rohlík položil pětku a Pavel Vokrouhlík kopem zvýšil na 7:3, ale většinu času se hrálo na domácí polovině hřiště. Soupeř položil dvě pětky, proměnil i následné kopy a na přestávku šel s nečekaným vedením 17:7.

Když hosté skórovali po změně stran z dalšího trestného kopu, vše nasvědčovalo první české porážce v soutěži. Pak ale Jiří Lacina položil svoji první reprezentační pětku, na další body soupeře z kopu ze hry odpověděl český útočník svým druhým průnikem do brankoviště a v obou případech přibyly na české konto i dva body za kopy po pětce (21:23).

Soupeř znovu skóroval kopem ze hry, ale debutant v reprezentaci Jan Olbrich v poslední minutě po Lacinově přihrávce vyrovnal. Výhru měl na kopačce Petr Čížek, ale kop po pětce neproměnil.

"Výsledek 26:26 je spravedlivý. Před soutěží jsme chtěli po čtyřech utkáních mít čtyři výhry a soustředit se na skládaní reprezentace výhradně z hráčů hrajících tuzemskou soutěž. Ovšem utkání s Izraelem ukázalo, že bez hráčů působících v zahraničí se patrně ještě neobejdeme," řekl trenér českého celku Thomas Putra.

"Sestava hráčů Izraele byla složena z borců, kteří se více specializují na sedmičky, a bylo to také poznat na jejich hře. Museli jsme hodně bojovat, abychom neprohráli," řekl kapitán českého týmu Robert Voves.

25.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Z areálu muniční továrny v Boříně se ozývají exploze. Hasiči se z místa museli stáhnout.

Muž se dotkl tyčí vedení na železniční trati. Na místě zemřel

Podivín – Tragické následky měl ve čtvrtek pro muže kontakt s vedením na železniční trati mezi Podivínem a Ladnou. Policii o tom informoval dozorčí železničního provozu.

Vybavení a spotřeba českých domácností: Auto vlastní dvě třetiny českých rodin

Praha - Zhruba dvě třetiny energií, které české domácnosti spotřebují, používají k vytápění. V roce 2015 to bylo 196 585 terajoulů. Průměrná energetická náročnost českých domácností od roku 1990 klesla o 28 procent na 65 gigajoulů na byt. Televizí, pračkou a ledničkou disponuje drtivá většina českých domácností.