Scházel jeden gól! Házenkářky padly s Polkami a na ME si nezahrají

Brno - Hořká prohra. Jediná branka scházela českým házenkářkám k postupu na prosincové mistrovství Evropy. V sobotu v brněnské hale ve Vodově ulici prohrály s Polskem 22:25 a na kýženou porážku aspoň o dvě branky nedosáhly.

14.6.2014 AKTUALIZOVÁNO 14.6.2014

Házenkářka Iveta Luzumová (v červeném) se prosazuje proti Polsku.Foto: ČTK/Igor Zehl

Češky začaly dobře, ale hostující hráčky ještě do poločasu otočily vývoj utkání a vedly o šest bodů. Ve druhém poločase se domácí několikrát dokázaly dotáhnout na postupový rozdíl dvou branek, jenže v závěru jim Polky opět utekly „Rozhodlo se v posledním zápase, Polky byly šťastnější, je potřeba jim pogratulovat. Byly pod tlakem, postup si uhrály," řekl trenér českého výběru Jan Bašný.

Postup nepřinesl ani zlepšený výkon ve druhém poločase a výrazná podpora publika v brněnské hale. „Jsem hrdý na tým, že takový zápas odehrál, ve druhé části prvního poločasu nám to nešlo, Polky nám utekly. Dostali jsme se ale zpátky do zápasu, rozhodovalo se v posledním útoku, Polky daly, my ne," posteskl si Bašný.

S reprezentací se tak smolně rozloučila zkušená Petra Vítková, která plánuje založit rodinu. „Už to byl můj poslední zápas, i když mě stále přemlouvají. Cítím, že je potřeba, aby hrály i mladší holky, tým byl stabilnější a zasáhly do něj ty, které na to mají," povídala po utkání.

Češky ve složité skupině skončily na třetím místě, první dvě obsadila Černá Hora a právě Polsko.

Kvalifikace o postup na ME házenkářek 2014 - 3. skupina:

Česká republika - Polsko 22:25 (10:16)
Sestava a branky ČR: Raníková, Müllnerová, Satrapová - Kutlvašrová 7, Luzumová 4, Vítková 4, Crhová 3, Keclíková 3, Knedlíková 1, Adámková, Chrenková, Hrbková, Růčková, Salčáková, Selucká, Štěrbová.
Nejvíce branek Polska: Kudlaczová 8/2, Wojtasová a Zalewská-Gardoniová po 5. Rozhodčí: A. Konjičanin, D. Konjičanin (oba Bosna). Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/3. Vyloučení: 1:4. Diváci: 2500.

Česko zasáhly rozsáhlé kybernetické útoky, původci požadují výkupné

Aktuální vlna kybernetických útoků, jejichž původci požadují výkupné za odšifrování napadených zařízení, postihla i Česko. Aktuálně je země podle antivirové společnosti Eset devátým nejvíce zasaženým státem. Útoky, které odpoledne postihly Ukrajinu, se začaly šířit do dalších zemí. Antivirová firma Kaspersky Lab zatím celosvětově zaznamenala zhruba 2000 napadených uživatelů.