Už s jistotou prvenství svěřenci Radima Cepka zakončí své vystoupení v třetí skupině v sobotu od 14:30 proti domácímu Nizozemsku.

Němci, kteří na minulém světovém šampionátu v Bernu a Curychu skončili překvapivě čtvrtí, o tři příčky výše než český tým, se v Nijmegenu musí obejít bez švédských legionářů a hlavních opor Fredrika a Kristiana Holtzů. Na úvod už podlehli Dánsku a hrozí jim neúčast na MS.

Bez ohledu na výsledek na poslední velké akci byli Němci outsiderem zápasu, přesto se v sedmé minutě ujali vedení. Po rozehrávce z rohu se trefil od pravého mantinelu z otočky Falkenberger, jenž překonal brankáře Michajloviče střelou k bližší tyči.

Český výběr ve 12. minutě kuriózně vyrovnal. Obránce Gysin chtěl hrudí odvrátit balónek, ale nešikovně jej poslal za záda brankáře Dietze. Ještě v úvodním dějství otočil stav střelou z dálky Jelínek. Němci byli i ve druhé části pro český výběr takřka rovnocenným sokem a drželi těsný rozdíl až do 34. minuty, kdy po rychlém kontru zblízka skóroval Zozulák.

V závěrečné části Češi zvýraznili své vítězství. Ve 46. minutě zakončil kombinaci s Tokošem a Jendrišákem Skalík a za 64 sekund se prosadil střelou přes obránce Ondrušek. V 48. minutě snížil nekrytý Dominic Mucha. Konečnou podobu výsledku dal deset minut před koncem Mikeš. V závěru ještě došlo ke strkanici mezi Dominikem Muchou a Podhráským.

Kvalifikace MS florbalistů - 3. evropská skupina v Nijmegenu (Nizozemsko):

ČR - Německo 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. vlastní Gysin, 16. Jelínek (Sýkora), 34. Zozulák (Mikeš), 46. Skalík (Jendrišák), 47. Ondrušek (Sýkora), 50. Mikeš (Veltšmíd) - 7. Falkenberger (Hoffmann), 48. D. Mucha (Borth). Rozhodčí: Höjbjerg, Skrubbeltrang (oba Dán.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 180.

1. ČR 4 4 0 0 60:6 8
2. Dánsko 4 3 0 1 29:21 6
3. Německo 4 2 0 2 31:14 4
4. Nizozemsko 3 1 0 2 14:33 2
5. Rakousko 3 1 0 2 9:26 2
6. V. Británie 4 0 0 4 7:50 0