„Pro nás je to nejhodnotnější výhra v sezoně," radoval se po zápase trenér hostů Pavel Budínský.

Jeho tým však nezačal duel nejlépe. Děčínu sice pomohly Tuckerovy trojky, ale na sílu domácích nestačily. Prostějovští se hned v úvodní čtvrtině dostali zásluhou Tomance
a Talleyho do šestibodového vedení. Úvodní výhra 26:20 dokládala sílu Orlů. Ještě lépe se domácím vedlo v druhé části. Prostějovu padaly do koše snad všechny hozené balony. Hosté tápali a brzy také prohrávali o závratných šestnáct bodů. Poločasové skóre se nakonec zastavilo na stavu 51:40 a vše nasvědčovalo ve výhru Cholevova týmu.

„Soupeř měl po vítězství
v Pardubicích dostatek sebevědomí, a to se ukázalo v prvním poločase, kdy jsme dostali jednapadesát bodů," kroutil hlavou Budínský.

„První poločas byl z naší strany dobrý, už v něm se však ukazovalo, že především Tucker má výjimečný den, a to se po přestávce projevilo," okomentoval první půli domácí trenér Zbyněk Choleva.

A měl pravdu. Děčínští se probudili, a především Tucker s Vyoralem. Tito dva hráči nasázeli Prostějovu dohromady padesát pět bodů a celé klání rozhodli. Orlům se přestalo dařit a navíc diskutovali s rozhodčími. Radek Nečas si tak vykoledoval technickou chybu a následně přešli hosté přes domácí. V poslední čtvrtině byl už Děčín k nezastavení. Hanákům se nedařila střelba, a tak hosté zvítězili o šestnáct bodů.

„Táhli nás především Tucker a Vyoral, ovšem své odvedli prakticky všichni hráči. K našemu úspěchu výrazně pomohl i malý počet ztrát," pochvaloval si Budínský

Naopak velmi zklamaný byl domácí lodivod. „Po změně stran jsme byli pomalejší, srážely nás vlastní ztráty. Celý tým bojoval, přesto Děčín dokázal otočit skóre a my jsme znervózněli," popsal dění v druhé půlce Choleva.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 27. kolo:

Prostějov - Děčín 76:91 (26:20, 51:40, 67:65)
Nejvíce bodů: Talley 23, Tomanec 15, Marko 10 - Tucker 33, Vyoral 22, Jelínek 11, Bosák 10. Fauly: 23:22. Trestné hody: 21/12 - 24/19. Trojky: 6:12. Doskoky: 44:31.

Ústí nad Labem - USK Praha 78:66 (16:16, 35:28, 59:49)
Nejvíce bodů: Vette 21, Žampach 16, Laroche 12, Čarnecký 11 - Krušič 14, Šafarčík 13, Mareš 12, Feštr 10. Fauly: 18:24. Trestné hody: 27/19 - 14/9. Trojky: 9:9. Doskoky: 31:32.

1. Nymburk 11 10 1 981:792 90,9
2. Děčín 25 20 5 2045:1844 80,0
3. Prostějov 26 18 8 2283:2100 69,2
4. Pardubice 26 17 9 2239:2148 65,4
5. Opava 26 16 10 2101:1963 61,5
6. Jindřichův Hradec 25 12 13 2095:2150 48,0
7. Ústí nad Labem 25 11 14 2021:2078 44,0
8. Ostrava 24 10 14 1792:1812 41,7