Vondráček získal na paralympiádě bronz, diskař Serbus hodil evropský rekord

Londýn - Tricyklista David Vondráček skončil na paralympijských hrách třetí v silničním závodu na 24 km v kategorii T1-2 a získal jedenáctou medaili pro českou výpravu.

8.9.2012

Paralympijské hry v Londýně 2012. Ilustrační foto.Foto: ČTK/PA/Lewis Whyld

Šestadvacetiletý sportovec s poruchou hybnosti po dětské obrně uspěl na závodním okruhu v Brands Hatch, kde čeští handicapovaní cyklisté v minulých dnech získali už tři cenné kovy.

Vondráček neměl nejlepší start do závodu, ale držel se při průjezdu prvním i druhým měřeným mezičasem na pátém místě. V posledním kole se člen týmu Spastic Sport Praha dostal na třetí pozici a udržel ji před dotírajícím Gerhardem Viljoenem z JAR. Zvítězil domácí Brit David Stone.

Diskař František Serbus obsadil páté místo v kategorii F32/33/34. Sedmadvacetiletý atlet, jenž je postižený po dětské obrně, vylepšil výkonem 20,64 metrů evropský rekord. Serbus zaznamenal svůj nejdelší hod třetím pokusem a několik minut byl dokonce ve své třídě F32 světovým rekordmanem. O světové maximum sice v průběhu závodu přišel, nicméně kontinentální rekord mu zůstal.

Po přepočtu získal Serbus 999 bodů, k medaili mu chybělo 82 bodů. "Je trošku paradoxní, že Franta ve své třídě o půl metru zlepší svěťák a víc bodů dostane někdo, kdo je ve své kategorii daleko za světovým rekordem," uvedl Serbusův trenér Pavel Martínek. Narážel na čtvrtého Tunisana Mohameda Krída, jenž v třídě F34 hodil 41,79 m a získal o pět bodů víc než český reprezentant.

Šesté místo obsadili v běhu na 100 m třídy T35 Anna Luxová, jež si vylepšila osobní rekord na 17,22, a plavec Arnošt Petráček na trati 50 m motýlek ve třídě S5. Jediný handbiker v české výpravě Martin Kovář byl v kategorii H1 v závodu s hromadným startem sedmý.

8.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
6 4

Návrh ČSSD by více zdanil lékaře, kterým vláda přidala

5

Státní zástupci prověří zakázku na software EET

Na špatný stav evangelického kostela v Rudníku upozornil při návštěvě obce prezident Miloš Zeman. Měl pravdu. Stav kostela je otřesný. Co s ním?

Odsoudili ho za střelbu na exekutory, teď zřejmě spáchal sebevraždu

Svědky otřesné události museli být obyvatelé sídliště v Napajedlích na Zlínsku. Na balkonovém zábradlí bytového domu tam stál v sedmém patře muž. V tričku a trenýrkách, přešlapoval po něm po špičkách a k tomu občas naklonil hlavu k policejnímu vyjednavači, který se jej snažil přesvědčit, aby svůj záměr skočit z výšky dvaceti metrů na betonový chodník neuskutečnil.

Jurečka podle Kalouska zákon o registru smluv vykastroval

Ministr zemědělství a první místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka s podporou komunistů, ČSSD a ODS dnes podle šéfa opoziční TOP 09 Miroslava Kalouska zákon o registru smluv "zručně vykastroval". Zákon, který byl nejúčinnějším protikorupčním opatřením, je nyní cela zbytečný, řekl Kalousek novinářům.