Dráhař Wagner vyjel evropský bronz v kilometru. Super čas, chválil kouč Buchta

Brno - Po pěti letech doveze Dukla Brno medaili ze seniorského mistrovství Evropy v dráhové cyklistice. Robin Wagner vybojoval bronz v závodě na kilometr s pevným startem. Naposledy získal kov jeho brněnský parťák Adam Ptáčník v roce 2010 v keirinu na šampionátu v polském Pruszkówě.

17.10.2015

Robin Wagner.Foto: Svatopluk Buchta

Dvaadvacetiletý dráhař nestačil pouze o 707 tisícin sekundy na Jeffreyho Hooglanda z Nizozemska, druhý skončil stejně jako loni Němec Joachim Eilers. Wagner časem 1:01,057 minuty porazil o téměř 0,8 sekundy Němce Maximiliana Dornbacha, který jej v červenci připravil o třetí evropský titul za sebou na kilometru v kategorii do 23 let. „Robin zajel super čas," pochválil jej hlavní kouč brněnské Dukly Svatopluk Buchta.

Stejně starý Hoogland už v Grenchenu vyhrál sprint, zlato má i z týmového sprintu.

V pátečním sprintu se brněnským jezdcům tolik nedařilo. Pavel Kelemen sice před měsícem ve Francii zdolal trojnásobného olympijského vítěze Jasona Kennyho. Zkušený Brit mu však porážku vrátil na mistrovství Evropy ve Švýcarsku.

V kvalifikaci přitom Kelemen druhým nejrychlejším časem chvíli držel rekord velodromu v Grenchenu a bezpečně proplul mezi nejlepší dvanáctku, kde jej však porazil Rafal Sarnecki z Polska. Kelemen musel do opravy s Kennym i Ukrajincem Andrejem Vinokurovem a dál šel jen Brit. V následné jízdě bral brněnský dráhař jedenácté místo. Adam Ptáčník neprošel do nejlepší dvanáctky.

V neděli čeká na jezdce Dukly Brno keirin, do něhož zasáhnou Kelemen s Tomášem Bábkem.

Mistrovství Evropy v dráhové cyklistice v Grenchenu (Švýcarsko):

Muži:
Kilometr s pevným startem: 1. Hoogland (Niz.) 1:00,350, 2. Eilers (Něm.) 1:00,569, 3. Wagner (ČR) 1:01,057.
Stíhací závod - finále: Küng (Švýc.) 4:14,992 - Weinstein (Něm.) 4:17,775, o 3. místo: Beukeboom (Niz.) 4:21,669 - Morice (Fr.) 4:22,140, …v kvalifikaci 27. Fürst 4:34,150, 28. Pietrula (oba ČR) 4:34,373.
Vyřazovací závod: 1. Coquard (Fr.), 2. Consonni (It.), 3. Latham (Brit.), …16. Sísr (ČR).
Omnium: 1. Viviani (It.) 191, 2. Hansen (Dán.) 191, 3. Dibben (Brit.) 188, …18. Vendolský (ČR) 16.

Ženy:
500 m s pevným startem: 1. Vojnovová (Rus.) 32,794 - světový rekord, 2. Ligtleeová (Niz.) 33,561, 3. Šmelevová (Rus.) 33,842.

Autor: Jaroslav Kára

17.10.2015 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační fotografie.
13

Facebooku hrozí pokles uživatelů, mladí používají jiné sítě

Play off Ligy mistrů mezi SK Slavia Praha a APOEL FC, hrané 23. srpna v Praze.
8

Slavia nedobyla Ligu mistrů. Tvrdík zuřil: Ostuda, fraška

Hrozba terorismu: V Rotterdamu zrušili koncert, našli auto s plynovými lahvemi

Nizozemská policie se dnes rozhodla zrušit kvůli teroristické hrozbě koncert americké rockové skupiny Allah-Las v Rotterdamu. Nedaleko místa konání se totiž našla dodávka se španělskou poznávací značkou. V ní byly plynové bomby.

Paraglidista zemřel při pádu na pole. Záchranáři ho oživovali marně

Ačkoliv téměř čisté nebe nad Břeclavskem ve středu ozařovalo slunce, let pro jednoho z účastníků tamního evropského šampionátu v motorovém paraglidingu skončil smrtí. Prestižní akci konanou na letišti v Břeclavi poznamenala tragická nehoda.

Do Německa se vrátila část zlatého pokladu, ukrytá před Rusy v zahraničí

Německá ústřední banka ve středu oznámila, že se jí podařilo tři roky před plánovaným temínem dokončit iniciativu, na jejímž základě se vrací do Německa polovina německých zlatých rezerv, ukrytých během studené války v zahraničí.

Britský soud rozhoduje o vině mladého cyklisty, který srazil a usmrtil chodkyni

Před britským soudem v Londýně se začal projednávat případ dvacetiletého cyklisty Charlieho Allistona, který loni v únoru srazil na kole čtyřiačtyřicetiletou Kim Briggsovou, když přecházela silnici. Matka dvou dětí podlehla pár dnů po nehodě vážnému zranění hlavy.