Dramatické finále domácího poháru rozhodla pro Herbadent Krupnová

České Budějovice - Florbalistky Herbadentu SJM porazily Vítkovice 6:5 v prodloužení a obhájily titul v Poháru České pojišťovny.

31.1.2013

Ivana Šupáková z Vítkovic (vlevo) a Zuzana Macurová z celku Herbadent Praha.Foto: Deník/Václav Pancer

Pražanky začaly lépe a o první branku Herbadentu se postarala již ve čtvrté minutě Jarolímová. Vítkovická odpověď přišla o šest minut později. Prosadila se Sládečková. Moravanky se ale neradovaly dlouho, protože vzápětí vrátila vedení na stranu Herbadentu Urbánková. Dvě minuty před koncem první třetiny vyrovnala vítkovická Léblová, znovu jim ale radost vydržela jen krátce, protože v poslední minutě vrátila vedení na stranu Pražanek svoji druhou trefou Jarolímová.

Úvod zápasu vyšel lépe Herbadentu, ale nástup do druhé třetiny patřil Vítkovicím, které potřetí v zápase srovnaly krok. I tentokrát však byla odpověď Herbadentu blesková. A to dokonce v oslabení, když obrana Moravanek zapomněla na Urbánkovou. Vítkovice však stále držely krok a krátce po polovině utkání byl stav opět vyrovnaný. Na 4:4 srovnávala Quittková.

Tentokrát se Vítkovické hráčky poučily a nenechaly si dát rychlý gól, i když se musely od 35. minuty bránit přesilové hře Herbadentu. Vítkovice se ubránily nejen početní výhodě Pražanek, ale neinkasovaly ani ve zbytku druhé třetiny a stav byl tedy po dvou třetinách vyrovnaný.

V poslední třetině se na branku čekalo téměř pět minut. Velikou radost z ní měly hráčky Vítkovic, které se díky Mahdalové poprvé v zápase dostaly do vedení. Hráčky Herbadentu se dlouho nemohly prosadit, ale nakonec se to podařilo v 51. minutě Cepek Žižkové a devět minut před koncem bylo zaděláno na pořádné drama. V poslední minutě mohly Pražanky skórovat, ale Moravanky zachránila tygřím skokem gólmanka Kubíčková.

Zápas nakonec dospěl do desetiminutového prodloužení v němž byly šťastnější florbalistky Herbadentu.

Pohár České pojišťovny ve florbale v Českých Budějovicích:

Ženy - finále:

Herbadent SJM Praha 11 - 1. SC Vítkovice 6:5 v prodl. (3:2, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. a 19. Jarolímová, 13. a 26. Urbánková, 51. Cepek Žižková, 67. Krupnová - 11. Sládečková, 18. Léblová, 23. Kociánová, 32. Quittková, 45. Mahdalová. Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 572.

Autor: Michal Havelka