Nymburk dřel, v obraně dělal Kazani problémy, přesto padl

Kazaň - Basketbalisté Nymburku prohráli i druhé utkání v nadstavbové části Evropského poháru, ve středu nestačili na favorizovanou Kazaň. Na hřišti účastníka Euroligy prohráli 67:75, přestože se prezentovali velmi dobrým výkonem především v obraně.

14.1.2015

Opora Nymburku Petr Benda.Foto: Deník/Luboš Jeníček

Nymburk nastoupil bez zraněného kapitána Jiřího Welsche, ale favoritovi byl vyrovnaným soupeřem a potvrzoval zlepšenou formu z posledních dní. Šanci v základní sestavě dostal překvapivě Tomáš Pomikálek a vedl si dobře.

Český mistr celkově kvalitně bránil, vsadil na rychlý pohyb a přebírání všech clon. Kazaň se velmi těžko prosazovala, větší potíže dělal defenzivě hostů jen James White, který uplatňoval zkušenosti z NBA.

Nymburk zejména zásluhou Petra Bendy získal už v první čtvrtině náskok sedmi bodů. Do druhé části však nastoupil s nižší sestavou, která měla problém při doskocích, a Kazaň zlepšeným výkonem převzala vedení. Jenže v závěru poločasu vyšly Nymburku rychlé brejky navázané na dobrou obranu a český mistr udržel s Kazaní jednobodový kontakt.

Když se domácím nepovedlo Nymburk zlomit ani v nástupu do druhé půle, přišly velké chvíle ostrostřelce Chestera Simmonse, který dokonce dostal Nymburk znovu do vedení. Pak však Simmonse začal velmi dobře bránit ruský reprezentant Sergej Bykov a v dresu Nymburku se nenašel jiný hráč, který by převzal střeleckou štafetu, zatímco na domácí straně mělo hned šest hráčů dvouciferný počet bodů. Kazaň tak v úvodu poslední čtvrtiny odskočila na osm bodů.

Nymburk ještě zabojoval díky brejkům, ale následovaly chyby, navíc Kazaň dala dvě trojky za sebou a čtyři minuty před koncem získala vedení o 11 bodů. To už si i přes snahu Dariuse Washingtona a vysunutý presink soupeře zkušeně pohlídala a nedovolila překvapení.

Evropský pohár basketbalistů - osmifinálová skupina G, 2. kolo:

Kazaň - Nymburk 75:67 (16:19, 33:31, 54:50)
Nejvíce bodů: Langford 14, Antipov, Bykov a White po 11, Kaimakoglu a Jerrells po 10 - Simmons 17, Washington 15, Benda a Burns po 10. Fauly: 12:20. Trestné hody: 27/20 - 12/9. Trojky: 7:6. Doskoky: 46:24.

Hákový kříž na ruce stál pokladní v Kauflandu místo

Obchodní řetězec Kaufland má problém. Způsobilo jej tetování prodavačky Miriam z obchodu v pražské Michli, které zachytil jeden ze všímavých zákazníků. Žena totiž měla na ruce vytetovaný hákový kříž. Obchod se s ní rozloučil a kvůli nacistickému symbolu dokonce zvažuje právní postih.

AUTOMIX.CZ

Nástupce Škody Yeti se ukázal na zatím nejlepších fotkách. Hraje si na Kodiaqa

Už minulý týden jsme si mohli prohlédnout video, které ukazovalo testovací prototyp nástupce Škody Yeti. Nyní se ale posuneme ještě dál, na internetu se totiž objevily kvalitní fotografie, které novinku ukazují mnohem lépe.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZOVÁNO

Sobotka jde Babišovi po krku. Chce vědět, jak získal Agrofert

ČSSD přitvrzuje. Korunové dluhopisy a transakce kolem firmy Profrost už nejsou jedinou věcí, která premiéra Bohuslava Sobotku zajímá. Chce vědět, jak Andrej Babiš získal Agrofert. Poradci předsedy vlády připravili materiál, který má Deník k dispozici. Reakci Andreje Babiše zjišťujeme.

Hon na Medveděva. Premiér je na odstřel

Spolu s Putinem vždy Medveděv patřil k nejoblíbenějším ruským politikům. Teď jeho hvězda hasne. Možná proto, aby Putin za rok bezpečně vyhrál prezidentské volby.