Nymburk dřel, v obraně dělal Kazani problémy, přesto padl

Kazaň - Basketbalisté Nymburku prohráli i druhé utkání v nadstavbové části Evropského poháru, ve středu nestačili na favorizovanou Kazaň. Na hřišti účastníka Euroligy prohráli 67:75, přestože se prezentovali velmi dobrým výkonem především v obraně.

14.1.2015

Opora Nymburku Petr Benda.Foto: Deník/Luboš Jeníček

Nymburk nastoupil bez zraněného kapitána Jiřího Welsche, ale favoritovi byl vyrovnaným soupeřem a potvrzoval zlepšenou formu z posledních dní. Šanci v základní sestavě dostal překvapivě Tomáš Pomikálek a vedl si dobře.

Český mistr celkově kvalitně bránil, vsadil na rychlý pohyb a přebírání všech clon. Kazaň se velmi těžko prosazovala, větší potíže dělal defenzivě hostů jen James White, který uplatňoval zkušenosti z NBA.

Nymburk zejména zásluhou Petra Bendy získal už v první čtvrtině náskok sedmi bodů. Do druhé části však nastoupil s nižší sestavou, která měla problém při doskocích, a Kazaň zlepšeným výkonem převzala vedení. Jenže v závěru poločasu vyšly Nymburku rychlé brejky navázané na dobrou obranu a český mistr udržel s Kazaní jednobodový kontakt.

Když se domácím nepovedlo Nymburk zlomit ani v nástupu do druhé půle, přišly velké chvíle ostrostřelce Chestera Simmonse, který dokonce dostal Nymburk znovu do vedení. Pak však Simmonse začal velmi dobře bránit ruský reprezentant Sergej Bykov a v dresu Nymburku se nenašel jiný hráč, který by převzal střeleckou štafetu, zatímco na domácí straně mělo hned šest hráčů dvouciferný počet bodů. Kazaň tak v úvodu poslední čtvrtiny odskočila na osm bodů.

Nymburk ještě zabojoval díky brejkům, ale následovaly chyby, navíc Kazaň dala dvě trojky za sebou a čtyři minuty před koncem získala vedení o 11 bodů. To už si i přes snahu Dariuse Washingtona a vysunutý presink soupeře zkušeně pohlídala a nedovolila překvapení.

Evropský pohár basketbalistů - osmifinálová skupina G, 2. kolo:

Kazaň - Nymburk 75:67 (16:19, 33:31, 54:50)
Nejvíce bodů: Langford 14, Antipov, Bykov a White po 11, Kaimakoglu a Jerrells po 10 - Simmons 17, Washington 15, Benda a Burns po 10. Fauly: 12:20. Trestné hody: 27/20 - 12/9. Trojky: 7:6. Doskoky: 46:24.

1. Petrohrad 2 2 0 171:154 4
2. Štrasburk 2 1 1 154:148 3
3. Kazaň 2 1 1 136:139 3
4. Nymburk 2 0 2 139:159 2

14.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.