Drtivý finiš a výhra. Basketbalisté USK zdolali Ústí nad Labem

Praha - Basketbalisté USK Praha porazili v předehrávce 38. kola NBL Ústí nad Labem 80:78. Skalp Severočechů získali v této sezoně až na čtvrtý pokus, a to díky velkému obratu v poslední čtvrtině, v níž na začátku druhé minuty ještě prohrávali o 15 bodů.

14.3.2014

USK Praha - BK Opava 70:86Foto: DENÍK / František Géla

Závěrečné hrací období na Folimance nevyšlo hvězdě hostů Kwamainu Mitchellovi, přestože byl s 28 body nejlepším střelcem zápasu.

Po třetí pauze se trefil jen jednou z pole a pak už dal pouze dvě šestky, které v 36. minutě představovaly posledním zápis hostů do střelecké listiny. Od té doby už od stavu 69:78 skórovali jen domácí, nejlepší kanonýr ligy Mitchell zakončil nepřesnou střelou hned čtyři útoky.

Lídry USK byli Lukáš Feštr s 26 body a Stanislav Votroubek, autor 22 bodů včetně pěti trojek. Oba přidali po sedmi doskocích.

USK na devátém místě živí teoretickou naději na play off, od osmého Kolína dělí Pražany tři výhry a zbývá jim sehrát pět zápasů. Středočeši ale mají ještě dva zápasy k dobru. Ústí nad Labem má na šestém místě play off jisté, ale pohoršilo si v boji o umístění v horní čtyřce.

Basketbalová Mattoni liga mužů - 38. kolo:

USK Praha - Ústí nad Labem 80:78 (21:18, 32:43, 55:69)
Nejvíce bodů: Feštr 26, Votroubek 22, Chán a Štěrba po 8 - K. Mitchell 28, Lewis 16, Šteffel 12. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Baloun. Fauly: 17:21. Trestné hody: 18/14 - 11/8. Trojky: 8:4.

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.