Emmons nezaváhal ve finále SP ve střelbě

Bangkok – Manžel Kateřiny Emmons vyhrál finále SP ve střelbě z „prokleté“ libovolné malorážky.

4.11.2008

Kateřina Emmons objímá svého manžela Matthewa.Foto: REUTERS/Desmond Boylan

Na olympijských hrách v Aténách 2004 přišel americký střelec a manžel české olympijské šampionky Kateřiny Emmons Matthew o cenný kov kvůli poslední ráně, kdy nešťastně zasáhl vedlejší terč. O čtyři roky v Pekingu nastal zkrat opět. Poslední ránu zkazil a obsadil až čtvrté místo.

Ve finále Světového poháru, které hostil opět Bangkok, však nezaváhal. Matthew Emmons ve střelbě z libovolné malorážky na 3×40 ran dosáhl 1269,0 bodů, což mu stačilo na celkový triumf.

Přitom i Bangkoku měl poslední střelu nejslabší z celé série, když trefil 8,9 bodu, ale k vítězství před druhým Ukrajincem Arturem Ajvazjanem mu to bezpečně stačilo. Třetí místo si ve finále SP vystřílel Číňan Čan-po.

Disciplínu 3×40 ran vyhrál ve finále SP Emmons již počtvrté. V pondělí pak obsadil v libovolné malorážce v leže druhé místo.

Z českých reprezentantů se celkem dařilo Josefovi Fialovi. Český střelec skončil v rychlopalné pistoli na devátém místě. Finálová šestice mu přitom unikla o čtyři body.

V ženské soutěži zklamala olympijská vítězka a jediná přemožitelka Kateřiny Emmons na olympijských hrách v Pekingu Tu Li z Číny, která byla až devátá. Střelbu ve sportovní malorážce na 3×20 ran ovládla bez účasti české jedničky Emmons, která již ukončila sezonu, Němka Sonja Pfeilschifterová.

Adéle Sýkorové se nedařilo a skončila dvanáctá.

Muži

Libovolná malorážka 3×40 ran: 1. Emmons (USA) 1269,0 (1171 98,0), 2. Ajvazjan (Ukr.) 1265,7 (1166 99,7), 3. Ťia Čan-po (Čína) 1264,6 (1167 97,6).

Rychlopalná pistole: 1. Klimov (Rus.) 789,7 (585 204,7), 2. Reitz 787,9 (590 197,9), 3. Schumann (oba Něm.) 777,0 (582 195,0), …9. Fiala (ČR) 571.

Ženy

Sportovní malorážka 3×20 ran: 1. Pfeilschifterová (Něm.) 688,8 (590 98,8), 2. Dovgunová (Kaz.) 688,3 (589 99,3), 3. Galkinová (Rus.) 683,5 (586 97,5), …12. Sýkorová (ČR) 570.

Autor: Lukáš Králíček

4.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Postrach Vysočiny: Žena zničila desítky aut a zapálila volejbalové kabiny

Havlíčkův Brod – Bývalou řidičku kamionu a uklízečku Bohumilu Šustrovou ze Ždírce nad Doubravou poslal v úterý Okresní soud v Havlíčkově Brodě na devět měsíců do vězení, a to za podpálení kabin havlíčkobrodským sportovcům.

Týden fungování EET: 18,1 milionu účtenek a 700 udání

Praha - Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do dnešních 19:00, tedy za skoro týden fungování evidence tržeb, zhruba 18,1 milionu účtenek. Zároveň finanční správa už eviduje 706 oznámení o nevydání účtenky. Informovala o tom mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.

ANO chce Jermanovou ve vedení Sněmovny nahradit Vondráčkem

Praha - Poslanci ANO do vedení Sněmovny vybrali svého místopředsedu Radka Vondráčka. Měl by nahradit místopředsedkyni dolní komory Jaroslavu Jermanovou, která se rozhodla rezignovat kvůli zvolení středočeskou hejtmankou. O nominaci rozhodli poslanci ANO ve středu večer v tajném hlasování. Informovala o tom mluvčí hnutí Lucie Kubovičová.