Emmons nezaváhal ve finále SP ve střelbě

Bangkok – Manžel Kateřiny Emmons vyhrál finále SP ve střelbě z „prokleté“ libovolné malorážky.

4.11.2008

Kateřina Emmons objímá svého manžela Matthewa.Foto: REUTERS/Desmond Boylan

Na olympijských hrách v Aténách 2004 přišel americký střelec a manžel české olympijské šampionky Kateřiny Emmons Matthew o cenný kov kvůli poslední ráně, kdy nešťastně zasáhl vedlejší terč. O čtyři roky v Pekingu nastal zkrat opět. Poslední ránu zkazil a obsadil až čtvrté místo.

Ve finále Světového poháru, které hostil opět Bangkok, však nezaváhal. Matthew Emmons ve střelbě z libovolné malorážky na 3×40 ran dosáhl 1269,0 bodů, což mu stačilo na celkový triumf.

Přitom i Bangkoku měl poslední střelu nejslabší z celé série, když trefil 8,9 bodu, ale k vítězství před druhým Ukrajincem Arturem Ajvazjanem mu to bezpečně stačilo. Třetí místo si ve finále SP vystřílel Číňan Čan-po.

Disciplínu 3×40 ran vyhrál ve finále SP Emmons již počtvrté. V pondělí pak obsadil v libovolné malorážce v leže druhé místo.

Z českých reprezentantů se celkem dařilo Josefovi Fialovi. Český střelec skončil v rychlopalné pistoli na devátém místě. Finálová šestice mu přitom unikla o čtyři body.

V ženské soutěži zklamala olympijská vítězka a jediná přemožitelka Kateřiny Emmons na olympijských hrách v Pekingu Tu Li z Číny, která byla až devátá. Střelbu ve sportovní malorážce na 3×20 ran ovládla bez účasti české jedničky Emmons, která již ukončila sezonu, Němka Sonja Pfeilschifterová.

Adéle Sýkorové se nedařilo a skončila dvanáctá.

Muži

Libovolná malorážka 3×40 ran: 1. Emmons (USA) 1269,0 (1171 98,0), 2. Ajvazjan (Ukr.) 1265,7 (1166 99,7), 3. Ťia Čan-po (Čína) 1264,6 (1167 97,6).

Rychlopalná pistole: 1. Klimov (Rus.) 789,7 (585 204,7), 2. Reitz 787,9 (590 197,9), 3. Schumann (oba Něm.) 777,0 (582 195,0), …9. Fiala (ČR) 571.

Ženy

Sportovní malorážka 3×20 ran: 1. Pfeilschifterová (Něm.) 688,8 (590 98,8), 2. Dovgunová (Kaz.) 688,3 (589 99,3), 3. Galkinová (Rus.) 683,5 (586 97,5), …12. Sýkorová (ČR) 570.

Autor: Lukáš Králíček

4.11.2008 VSTUP DO DISKUSE

Jižní Moravou prochází významné migrační trasy zvěře. Přes dálnici se ale po takzvaných zelených mostech nedostanou. Žádné tam nejsou. Jeden přechod možná vznikne u Podolí na Brněnsku.
5

Zelené mosty na jižní Moravě chybí. Migrační trasy zvířatům blokují cesty

Ničivé záplavy a následné sesuvy zabily na Srí Lance téměř 150 lidí a více než 100 se pohřešuje
4

Záplavy na Srí Lance: 146 mrtvých a lidé se bojí dalších dešťů

Martina Sáblíková po třicetinách: Trochu mě překvapuje, jak ten čas letí

„Ten čas ale letí," uznává Martina Sáblíková. Česká hvězda se během kariéry vypracovala v legendu světového rychlobruslení. Dokázala vybojovat pět olympijských medailí.

Vandal poškodil hrob generála a prezidenta Francie de Gaulla

Asi třicetiletý muž, jehož totožnost zatím policie nezná, se včera pokusil dostat do hrobu hrdiny francouzského odboje a slavného prezidenta Charlese de Gaulla v malé obci Colombey-les-Deux-Eglises v severním francouzském departamentu Haute-Marne.

Unikátní staročeské trhy může ohrozit EET

Buty i Jablkoň. Ale především desítky stánků se zapomenutými řemeslya staročeskými specialitami. To jsou Staročeské trhy v Turnově. Konají se tradičně poslední květnový víkend. Ale snad ne naposled.

Na vodě se urodilo. Čeští veslaři získali celkem tři medaile

Čeští veslaři získali na domácím mistrovství Evropy celkem tři medaile. Kromě hlavního favorita Ondřeje Synka se ze zlata radovaly také Lenka Antošová a Kristýna Fleissnerová na dvojskifu.