V semifinále Západní konference se Portland utká s vítězem série mezi Dallasem a San Antoniem, v které je po výhře Mavericks 113:111 stav nerozhodný 3:3. Až sedmý zápas určí postupujícího i v souboji Brooklynu s Torontem, Nets doma sérii vyrovnali výhrou 97:83.

Portland, jenž hraje v play off po třech letech, zaváhal v úvodu druhé půle a Houston se dostal do vedení 66:58. Domácí ale manko postupně stáhli a v poslední čtvrtině oba týmy sváděly velký boj. Chandler Parsons poslal hosty 0,9 sekundy před koncem do vedení 98:96, Lillard ale dokázal se sirénou přesně zamířit a postavil celou halu na nohy.

Nejlepší střelec Portlandu LaMarcus Aldridge přispěl k postupu 30 body a 13 doskoky, Lillard nasbíral 25 bodů. Hosty nezachránily ani výkony Jamese Hardena, autora 34 bodů, a Dwighta Howarda, jenž dal 26 bodů a přidal 11 doskoků.

Dallas ukončil sezonu San Antoniu

Nejlepší tým základní části San Antonio nedokázalo šestý duel s Dallasem dotáhnout k postupovému vítězství, přestože po třech čtvrtinách vedlo 81:76. Domácí šňůrou 16:4 zaveleli k obratu a těsný náskok v závěru uhájili.

Střelecky tým Dallasu táhl Monta Ellis s 29 body. DeJuan Blair, jenž musel za trest vynechat pátý zápas série, úřadoval v závěru v obraně a necelou půlminutu před koncem vystihl přihrávku Tonyho Parkera, čímž v podstatě rozhodl o výhře svého týmu. Dirk Nowitzki se vrátil po několika slabších zápasech do střelecké formy a pomohl Dallasu 22 body.

Brooklyn dovedl ke třetí výhře v sérii nad Torontem Deron Williams, jenž nastřílel stejně jako v předchozích dvou zápasech 23 bodů. Úspěšným tříbodovým pokusem 1:13 minuty před koncem utnul snahy hostů snížit poprvé od první čtvrtiny rozdíl ve skóre na jednociferné číslo.

Výsledky 1. kola play off NBA:

VÝCHODNÍ KONFERENCE - 6. zápas:

Brooklyn - Toronto 97:83 (stav série 3:3).

ZÁPADNÍ KONFERENCE - 6. zápasy:

Dallas - San Antonio 113:111 (stav série 3:3), Portland - Houston 99:98 (konečný stav série 4:2).