Favorizovaný Nymburk si poradil v prvním finále s Prostějovem

Nymburk - Basketbalisté Nymburka úspěšně vykročili za devátým titulem v řadě. V prvním finálovém utkání dnes doma zvítězili nad Prostějovem 75:66 a ujali se vedení v sérii hrané na čtyři výhry. Druhý zápas se hraje v pondělí.

20.5.2012

Basketbal - ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Nymburk měl přitom pomalý rozjezd a po pěti minutách prohrával o sedm bodů. Zásluhu na tom měl především hostující Jamar Smith, který se v úvodu blýskl dvěma trojkami. Do konce první čtvrtiny přidal ještě dva koše a náskok Prostějova narostl dokonce na jedenáct bodů.

Pak ale Nymburk zabral a začal ztrátu dohánět, což se mu povedlo ještě do poločasu. Třetí čtvrtinu navíc začal šňůrou 14:0, čímž v podstatě rozhodl o své výhře. Prostějov to rozhodilo a manko, které narostlo až na 19 bodů, už jen snížil na konečný devítibodový rozdíl.

Nymburk šel za vítězstvím kolektivním výkonem, když hned sedm hráčů zaznamenalo alespoň osm bodů. Nejlepším střelcem týmu byl se 13 body Američan Chester Simmons. O dva body více dal jeho krajan v dresu Prostějova Bertengeh Cadri-Nicholson. Smith po představení v první čtvrtině zcela vypadl z rytmu a zápas zakončil na 12 bodech.

Oba celky velmi špatně střílely trestné hody. Nymburk měl úspěšnost jen 40 procent, tedy horší než při střelbě ze hry (44 procent), Prostějov pak 57 procent.

Finále play off basketbalové ligy mužů - 1. zápas:

Nymburk - Prostějov 75:66 (16:25, 43:41, 66:52)
Nejvíce bodů: Simmons 13, Benda 12, Pumprla 10 - Cadri-Nicholson 15, Smith 12, Pandula 10. Rozhodčí: Dolinek, Lukeš, Hošek. Trestné hody: 20/8 - 23/13. Fauly: 21:23. Trojky: 3:5.

20.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Dílčí výsledky houbařských výprav Jiřího Laštůvky z uplynulého týdne.
1 4

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Školačka pochází údajně z městečka Pulsnitz u Drážďan
15

Mezi džihádistkami chycenými v Mosulu je i šestnáctiletá Němka od Drážďan

Zeman bude do krajů nadále jezdit, podle Ovčáčka to není kampaň

/ANKETA/ Prezident Miloš Zeman bude v návštěvách krajů od září pokračovat, nejsou součástí předvolební kampaně, míní prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zvážit cesty, případně zahrnout náklady na ně jako bezúplatné plnění do volebního limitu, by měl Zeman podle člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jana Outlého. Zeman bude v přímé volbě usilovat o znovuzvolení, limit nákladů pro každého kandidáta je 50 milionů korun.

V Lokti zahynul mladý motokrosař

Motokrosové mistrovství světa v Lokti si vybralou krutou daň. V sobotním závodě evropského šampionátu do 85 ccm 13letý Moldavan Igor Cuharcius havaroval při dopadu svého stroje na dvojskoku z horní části okruhu.

Parašutistka spadla na rodinný dům

Žena se zranila, ale byla při vědomí. K nehodě došlo v Nové Vsi na Plzeňsku.

Kláštery nabízejí poznání, odpočinek, ubytování i nové zážitky

Kláštery jako cíl výletů, seznámení s historií i nalezení chvíle klidu v uspěchaném světě prezentuje web Klášterní stezky. Vytvořili ho učitelé a studenti pražské pedagogické fakulty a zahrnuje podrobné informace o více než dvacítce klášterů v Čechách a na Moravě. Seznamuje s řeholním životem i s tím, jak církev postupně staleté objekty renovuje. Kláštery jsou stále více objevovanou skupinou památek, která láká zájemce o kulturu i milovníky technických či přírodních památek.