Favorizovaný Nymburk si poradil v prvním finále s Prostějovem

Nymburk - Basketbalisté Nymburka úspěšně vykročili za devátým titulem v řadě. V prvním finálovém utkání dnes doma zvítězili nad Prostějovem 75:66 a ujali se vedení v sérii hrané na čtyři výhry. Druhý zápas se hraje v pondělí.

20.5.2012

Basketbal - ilustrační fotoFoto: GetPhoto/Pavel Rakušan

Nymburk měl přitom pomalý rozjezd a po pěti minutách prohrával o sedm bodů. Zásluhu na tom měl především hostující Jamar Smith, který se v úvodu blýskl dvěma trojkami. Do konce první čtvrtiny přidal ještě dva koše a náskok Prostějova narostl dokonce na jedenáct bodů.

Pak ale Nymburk zabral a začal ztrátu dohánět, což se mu povedlo ještě do poločasu. Třetí čtvrtinu navíc začal šňůrou 14:0, čímž v podstatě rozhodl o své výhře. Prostějov to rozhodilo a manko, které narostlo až na 19 bodů, už jen snížil na konečný devítibodový rozdíl.

Nymburk šel za vítězstvím kolektivním výkonem, když hned sedm hráčů zaznamenalo alespoň osm bodů. Nejlepším střelcem týmu byl se 13 body Američan Chester Simmons. O dva body více dal jeho krajan v dresu Prostějova Bertengeh Cadri-Nicholson. Smith po představení v první čtvrtině zcela vypadl z rytmu a zápas zakončil na 12 bodech.

Oba celky velmi špatně střílely trestné hody. Nymburk měl úspěšnost jen 40 procent, tedy horší než při střelbě ze hry (44 procent), Prostějov pak 57 procent.

Finále play off basketbalové ligy mužů - 1. zápas:

Nymburk - Prostějov 75:66 (16:25, 43:41, 66:52)
Nejvíce bodů: Simmons 13, Benda 12, Pumprla 10 - Cadri-Nicholson 15, Smith 12, Pandula 10. Rozhodčí: Dolinek, Lukeš, Hošek. Trestné hody: 20/8 - 23/13. Fauly: 21:23. Trojky: 3:5.

20.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

Workshop Policistou na zkoušku v areálu stadionu U Červených domků v Hodoníně. Jednotlivé policejní útvary představily svou práci, přiletěl také vrtulník se zásahovou jednotkou.
22

OBRAZEM: Policejní zakuklenci se v Hodoníně slanili z vrtulníku

Za nezávislost Katalánska demonstrují v ulicích tisíce lidí
8

Napětí ve Španělsku stoupá. Do Katalánska míří policejní posily

Kontroverzní reforma práce má ve Francii zelenou. I přes protesty tisíců lidí

Francouzský prezident Emmanuel Macron podepsal kontroverzní reformu zákoníku práce, proti níž v zemi protestovaly tisíce lidí. Prezident tyto reformy sliboval od svého zvolení a podle něj jsou nezbytné pro hospodářství a společnost. Upozornil, že představují dobré řešení zejména pro nejmenší podniky, které vytvářejí nejvíce pracovních příležitostí.

Scéna jako z amerického filmu! Zběsile ujíždějící řidič zranil dva policisty

Honičku jako z amerického filmu zažilo Českolipsko. Mladého řidiče postupně stíhalo devět policejních hlídek a mladík i po přejetí pásu s hřeby dál pokračoval ve své nebezpečné jízdě. Dvaadvacetiletý řidič ujížděl před policisty, protože za volantem neměl co dělat.

Evropa zvládla start Laver Cupu, po třech zápasech vede 3:0

/FOTOGALERIE/ Tenisté týmu Evropy vedou po prvních dvou zápasech Laver Cupu nad výběrem světa 3:0. Byly to ale pořádné bitvy, bojovalo se o každý míček. Nejprve Chorvat Marin Čilič porazil dvakrát 7:6 mladého Američana Francese Tiafoeho, pak si Rakušan Dominic Thiem poradil 6:7, 7:6 a 10:7 v rozhodujícím super tie-breaku s dalším americkým hráčem Johnem Isnerem. Alexander Zverev pak zdolal Denise Shapovalova.

Německo: Merkelová v neděli nejspíš vyhraje, další vývoj je ale otevřený

Německá kancléřka Angela Merkelová, šéfka konzervativní unie CDU/CSU, ukončí v pátek svou volební kampaň v Mnichově, její protikandidát, lídr německých sociálních demokratů (SPD) Martin Schulz v Berlíně. K volebním urnám zamíří Němci v neděli. Nejpravděpodobnější variantou je, že potvrdí Merkelovou i pro její čtvrté funkční období.