Fenerbahce zvládlo drama s Realem Madrid, Veselý přispěl 11 body

Istanbul - Basketbalisté Fenerbahce Istanbul v Evropské lize vyhráli potřetí za sebou, když doma ve velkém dramatu udolali Real Madrid 78:77 díky trestnému hodu dvě vteřiny před koncem. Český reprezentant Jan Veselý se na výhře podílel 11 body, třemi doskoky a dvěma asistencemi. Fenerbahce se sedmou výhrou v sezoně dotáhlo na druhý Real.

1.12.2016 AKTUALIZOVÁNO 1.12.2016

Jan VeselýFoto: čtk

Turecký celek hrající bez dvou zraněných opor Bogdana Bogdanoviče a Pera Antiče začal dobře a v první čtvrtině si udržoval vedení. Jenže ve druhé části se Real zlepšil, zejména díky Othellu Hunterovi se dostal do vedení a získal mírně navrch.

V poslední čtvrtině se strhla velká přestřelka zpoza trojkového oblouku a za čtyři minuty padlo hned sedm tříbodových košů. Rozstřílel se zejména hostující Anthony Randolph, který využil toho, že v tu chvíli nebyl na hřišti Veselý a obrana domácí ho nechávala volného. Celkem dal ve čtvrté části 13 ze svých 16 bodů.

Půl minuty před koncem se po chybě Bobbyho Dixona dostal Real z trestných hodů do těsného vedení, ale Dixon chybu napravil a nájezdem srovnal. Realu následně nevyšel poslední útok, navíc při boji o doskok odpískali sudí přísný faul na nejlepšího střelce utkání Jamese Nunnallyho a ten trestným hodem rozhodl.

Evropská liga basketbalistů - 10. kolo:

Unics Kazaň - Milán 100:79, Fenerbahce Istanbul - Real Madrid 78:77 (za domácí Veselý 11 bodů, 3 doskoky, 2 asistence), Bamberg - CSKA Moskva 88:90, Maccabi Tel Aviv - Anadolu Efes Istanbul 77:86.

1.12.2016 VSTUP DO DISKUSE

Dílčí výsledky houbařských výprav Jiřího Laštůvky z uplynulého týdne.
1 4

Hlinecký houbař nanosil za týden z lesa přes tisíc hřibů

Školačka pochází údajně z městečka Pulsnitz u Drážďan
15

Mezi džihádistkami chycenými v Mosulu je i šestnáctiletá Němka od Drážďan

Zeman bude do krajů nadále jezdit, podle Ovčáčka to není kampaň

/ANKETA/ Prezident Miloš Zeman bude v návštěvách krajů od září pokračovat, nejsou součástí předvolební kampaně, míní prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zvážit cesty, případně zahrnout náklady na ně jako bezúplatné plnění do volebního limitu, by měl Zeman podle člena Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jana Outlého. Zeman bude v přímé volbě usilovat o znovuzvolení, limit nákladů pro každého kandidáta je 50 milionů korun.

AUTOMIX.CZ

Tohle nám nedělejte. 10 věcí, které spolehlivě naštvou každého nadšence do aut

Jste automobilový nadšenec? Potom jistě nemůžete vystát některé návyky, zlozvyky a názory, se kterými se občas setkáváte ze strany „neautařů“. V mnoha případech se sice jedná o malicherné drobnosti, ale sami víme, že pokud jde o naše plechové miláčky, není žádná drobnost dostatečně malá.

Parašutistka spadla na rodinný dům

Žena se zranila, ale byla při vědomí. K nehodě došlo v Nové Vsi na Plzeňsku.

Kláštery nabízejí poznání, odpočinek, ubytování i nové zážitky

Kláštery jako cíl výletů, seznámení s historií i nalezení chvíle klidu v uspěchaném světě prezentuje web Klášterní stezky. Vytvořili ho učitelé a studenti pražské pedagogické fakulty a zahrnuje podrobné informace o více než dvacítce klášterů v Čechách a na Moravě. Seznamuje s řeholním životem i s tím, jak církev postupně staleté objekty renovuje. Kláštery jsou stále více objevovanou skupinou památek, která láká zájemce o kulturu i milovníky technických či přírodních památek.