Basketbalisté CSKA Moskva vyřadili v semifinále Euroligy Málagu

ATÉNY - Basketbalisté CSKA Moskva mají i po semifinále Evropské ligy možnost obhájit loňský titul z Prahy.

4.5.2007

Jiří Welsch (vpravo) zatím prožívá v dresu Málagy povedenou sezonu.Foto: AP Photo/Thanassis Stavrakis

V úvodním utkání turnaje Final Four v Aténáchv pátekruský klub porazil Unicaju Málaga v sestavě s českým reprezentantem Jiřím Welschem 62:50 a v nedělním finále se střetne s domácím Panathinaikosem. Ten večer vyřadil jiné španělské mužstvo Tau Cerámica po výsledku 67:53.

Welsch odehrál v týmu španělského mistra 15 minut, dal dva body a připsal si dva doskočené míče. Málaze proti favorizovaným Moskvanům chyběl klíčový pivot Daniel Santiago, a když Unicaja na konci poločasu nedala pět minut koš a prohrávala už 24:33, vypadalo to na snadnou cestu CSKA do finále. Úvod druhé půle však španělskému mužstvu vyšel a šňůrou sedmi bodů se dokázalo vrátit do zápasu.

Marko Tušek, který nastoupil i s pochroumaným kotníkem, pak na počátku poslední čtvrtiny dokonce dostal trojkou Málagu do vedení 47:46, jenže další koš pak jeho spoluhráči přidali až v samém závěru. CSKA mezitím 14 body za sebou získal rozhodující náskok. Welsch tak nenaváže na triumf svého předchůdce v NBA Jiřího Zídka, jenž vyhrál s Žalgirisem Kaunas Euroligu v roce 1999.

První semifinále přineslo nejnižší skóre ve Final Four za posledních deset let. "Vyhráli jsme díky excelentní obraně," prohlásil trenér obhájců prvenství Ettore Messina.

Ve večerním zápasu pak byli střelci jen o málo úspěšnější. Panathinaikos začal před bouřícími tribunami mohutným náporem a v poločase už vedl čtrnáctibodovým rozdílem. V závěrečné čtvrtině se ještě Cerámica nadechla ke stíhací jízdě, ale přiblížila se jen na šest bodů.

Výsledky - semifinále:

CSKA Moskva - Unicaja Málaga 62:50 (18:15, 33:24, 44:44)

Nejvíce bodů: Langdon 13, Andersen 12, Papalukas 11 - Cabezas 13, Brown 8, Rodriguez 7. Diváci: 18.500.

Panathinaikos Atény - Tau Cerámica 67:53 (18:9, 35:21, 47:35)

Nejvíce bodů: Bečirovič a Batiste po 15, Šiškauskas 11 - Erdogan 11, Planinič, Peker a Splitter po 7. Diváci: 18.500.

4.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
5 18

Poslanec ČSSD chce od Babiše vědět, kde vzal peníze na dluhopisy

Platforma Bez komunistů.cz. uspořádala v Praze shromáždění k odkazu Jana Palacha.
3

Na památku Palacha, v den jeho smrti, si lidé zapalovali svíčky

Podívejte se na pustý stadion před zbouráním. Nástupce je ve hvězdách

Nadšený řev fanoušků vítězného týmu se rozléhal brněnským zimním stadionem za Lužánkami, když domácí hokejisté Rudé hvězdy, dnešní Komety, poprvé doma před Brňany přebírali mistrovský titul. Tehdy se psal rok 1957 a stadion měl za sebou deset let fungování a před sebou ještě mnoho radosti i smutků fanoušků brněnských hokejistů. Nyní, sedmdesát let od slavnostního otevření stadionu, už na něj odkazuje jen název zastávky hromadné dopravy. Slibovaná nová aréna je v nedohlednu.

Vicekancléř Gabriel: AfD se radikalizuje, měla by ji sledovat kontrarozvědka

Berlín - Německý vicekancléř Sigmar Gabriel navrhuje, aby německou protiimigrační stranu Alternativa pro Německo (AfD) sledovala tajná služba. Reaguje tak na hojně kritizované výroky představitele AfD Björna Höckeho, který vyjádřil nelibost nad přítomností památníku holokaustu v Berlíně.

Lavina na italský hotel spadla, když už hosté měli sbaleno

Řím - Hosté italského hotelu Rigopiano měli v okamžiku pádu ničivé laviny sbalené kufry a budovu na úpatí pohoří Gran Sasso se chystali opustit. Museli ale počkat, dokud sněžný pluh neodstraní sníh, který zablokoval přístupovou cestu. Italskému listu La Repubblica to dnes řekl Quintino Marcella, přítel a zaměstnavatel jednoho ze dvou přeživších, kuchaře Giampiera Pareteho, který byl v hotelu s rodinou na dovolené.