Finále je srovnáno. Házenkářky Mostu mohou dál snít o obhajobě

Most - O házenkářských mistryních republiky rozhodne až pátý finálový zápas, který se bude hrát v sobotu v Praze. Mostecké obhájkyně titulu dnes doma porazily Slavii 29:28 a vyrovnaly stav série na 2:2.

20.5.2014 AKTUALIZOVÁNO 20.5.2014

Čtvrtý zápas finále Most - SlaviaFoto: DENÍK/Václav Veverka

Mostecké házenkářky prohrály v minulém týdnu oba zápasy v Praze, ale v pondělí dokázaly ve finálové sérii snížit na 1:2 a dnes se jim povedlo Slavii porazit v domácím prostředí i počtvrté v sezoně.

"Byl to obrovsky vyrovnaný zápas, jsme opravdu strašně pobouchané. Uvidíme na Slavii. Pro ně to může být v rozhodujícím pátém utkání výhoda domácího prostředí, pro nás zase může hrát fakt, že jsme ze stavu 0:2 na zápasy vyrovnaly na 2:2," řekla mostecká opora Petra Růčková

Začaly s vervou a vypracovaly si tříbrankový náskok, jenže slávistky vyrovnaly a v 25. minutě je Keclíková ze sedmimetrového hodu poslala poprvé v utkání do vedení.

Poločas skončil nerozhodně 15:15, po přestávce se na hrací ploše přitvrdilo a těsná gólová přetahovaná pokračovala. Pražanky v 41. minutě vedly po přesné střele Kordovské z levého křídla 21:19, další tři branky ale dal Most.

I koncovka se potom domácímu týmu povedla. Slavia naposledy vedla 28:27 po sedmičce Keclíkové, pak ale dostala její spoluhráčka Jedličková za faul na brankovišti červenou kartu a Beňušková z dalšího sedmimetrového hodu vyrovnala.

Minutu před koncem dala poslední gól zápasu domácí Růčková, po oddechovém času Slavie zkusila z pravého křídla vyrovnat Knedlíková, ale neuspěla.

"Je to škoda. Ke konci už bylo hodně vyloučení. Teď se na to musíme vyspat, namotivovat holky a připravit se na rozhodující zápas," prohlásil trenér slávistek Tomáš Hlavatý. "Těšíme se, jsme rádi, že o titulu budeme moci rozhodnout před domácím publikem. Věříme, že před svými fanoušky oslavíme titul," dodal vedoucí týmu Slavie Richard Toman.

V rozhodujícím utkání budou mít výhodu domácího prostředí Pražanky, které na titul čekají od roku 2010. Pátý finálový zápas začne v jejich hale v Edenu v sobotu ve 12:00.

Finále českého play off interligy házenkářek - 4. zápas:

Most - Slavia Praha 29:28 (15:15), stav série 2:2.

20.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.