Florbalisté Boleslavi kralují superlize o bod před Chodovem

Praha - Florbalisté Mladé Boleslavi zvítězili v 17. kole superligy nad desátými Pardubicemi 6:2 a vedou tabulku o bod před Chodovem, který zdolal Otrokovice 4:3 po samostatných nájezdech. Třetí Bulldogs Brno vyhráli v hale posledního Litvínova vysoko 17:4, šesti body za čtyři branky a dvě asistence se na tom podílel Jakub Mendrek.

10.1.2016

Florbalisté Mladé Boleslavi.Autor: Deník/Jaroslav Bílek

Pardubice držely s favoritem krok až do 50. minuty, kdy Jiří Curney zvýšil na 4:2. "Utkání bylo vyrovnané pouze v prvních dvou třetinách, do kterých jsme vstoupili velmi špatně. Chyběl nám pohyb a technická kvalita v útočném pásmu soupeře. Po stažení hry na dvě pětky jsme byli ve třetí třetině výrazně aktivnější, vytvářeli si příležitosti a utkání zaslouženě vyhráli," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera.

Chodov sice vedl ještě v 56. minutě 3:1, ale Otrokovice díky trefám Pavla Jurčíka a Jaroslava Vaňka vybojovaly bod. "V první třetině jsme shořeli na brankáři soupeře," řekl trenér Chodova David Podhráský na adresu Radovana Michajloviče. "Pak už měl náš výkon sestupnou tendenci, až to došlo ke ztrátě bodu," dodal Podhráský.

Tipsport superliga florbalistů - 17. kolo:

Mladá Boleslav - Sokol Pardubice 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky: 4. a 60. Kološ, 51. a 57. Curney, 2. Pluhař, 29. Natov - 13. z trestného střílení a 23. Zozulák.

Bivoj Litvínov - Bulldogs Brno 4:17 (2:3, 0:5, 2:9)
Branky: 17. Hertl, 18. Skuhrovec, 45. Pecháček, 56. Skalitz - 19., 29., 55. a 56. Mendrek, 10., 12. a 27. J. Koutný, 51., 55. a 56. Krajcigr, 32. a 43. Bauer, 45. a 55. Voltner, 25. Coufal, 39. Sládeček, 43. Černoch.

Chodov - Otrokovice 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)
Branky: 28. a 32. Tyl, 55. a rozhodující sam. nájezd M. Koutný - 22. Michal Nagy, 56. Jurčík, 58. Vaněk.

FbŠ Bohemians - 1. SC Vítkovice 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky: 7. Růžek, 37. Šárka, 60. Kisugite - 29. a 35. Matúš, 18. Matějčík, 19. Jankulár.

Sparta Praha - FBC Ostrava 7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
Branky: 32. a 51. Krejča, 17. Vrána, 27. Pruner, 35. Zouzal, 46. Šnajdr, 55. Hartman - 7. Eichner, 35. Kolajta, 55. Lipový, 58. Vojtíšek.

Extraliga florbalistek - 15. kolo:

Herbadent Praha 11 SJM - 1. SC Vítkovice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0), FBC Ostrava - Chodov 3:10 (1:1, 1:4, 1:5).

K útoku v bavorském Ansbachu se přihlásil Islámský stát

Káhira/Mnichov – K nedělnímu útoku v bavorském Ansbachu se přihlásila teroristická skupina Islámský stát (IS). Podle agentury Reuters to dnes IS oznámil prostřednictvím své agentury Amak. Neúspěšný syrský žadatel o azyl v Ansbachu odpálil v neděli večer výbušninu ukrytou v batohu, zranil přitom 12 lidí a sebe zabil.

Kam zmizela Adélka z Rumburku? Policie po dívce pátrá

Rumburk /FOTO DÍVKY UVNITŘ ČLÁNKU/ Policie na Děčínsku pátrá po dívce z Rumburku. Adéla Kulhavá zmizela v pátek navečer.

Provoz na D1 ve směru na Brno zastavila hromadná nehoda

Praha - Provoz na D1 ve směru na Brno zastavila na 37. kilometru hromadná nehoda dvou aut, dodávky, autobusu a dvou kamionů. Na místě zasahují záchranáři, vrtulník přepraví jednoho těžce zraněného do nemocnice, zda jsou na místě i další zranění, zatím není jasné, řekli mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Na dálnici se tvoří dlouhé kolony.