Florbalisté Boleslavi v repríze finále rozdrtili Střešovice. Uspěl i Chodov

Praha - Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v 16. kole superligy na hřišti mistrovského Tatranu Střešovice vysoko 7:1 a drží se v čele tabulky o skóre před Chodovem, který vyhrál 7:6 v Ostravě nad Vítkovicemi. Čtvrtý Tatran ztrácí na vedoucí duo už propastných deset bodů.

8.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 9.1.2016

Florbalisté Mladé Boleslavi.Foto: Deník/Jaroslav Bílek

Mladá Boleslav vedla už v polovině utkání 5:0 a oplatila soupeři domácí porážku 3:6 z konce října. "Podali jsme koncentrovaný výkon v prvních dvou třetinách, dokázali jsme si vytvořit více vyložených příležitostí a dobře jsme dnes řešili i zakončení. Třetí třetinu jsme už bohužel jen dohrávali," řekl trenér Mladé Boleslavi Jan Pazdera oficiálním stránkám Českého florbalu.

Tatran až v 56. minutě snížil na 1:5, ale pak ještě dvakrát inkasoval. "Nepovedený vstup do zápasu nás stál lepší výsledek. Škoda špatného řešení situací v útočné fázi, pak bychom soupeře více potrápili. Jsem rád, že jsme od půlky zápasu lépe plnili stanovené cíle. Příště budeme silnější," uvedl kouč Střešovic Jiří Jakoubek.

Chodov dokázal třemi góly ve 14. minutě během 31 vteřin otočit stav z 1:2 na 4:2 a pak už vedení do konce zápasu nepustil. "Bodů, které jsme tady získali, si neskutečně ceníme. Ale na druhou stranu jsme si vědomi, že v naší hře byla okna, která nás málem stála vítězství," prohlásil trenér Chodova David Podhráský.

Tipsport superliga florbalistů - 16. kolo:

Sokol Pardubice - Sokol Královské Vinohrady 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
Branky: 41. a 54. Teichman, 4. Bahník, 14. Ďopan, 30. Petr, 37. Bartoš, 42. Lisa - 16. Kareš.

1. SC Vítkovice - Chodov 6:7 (3:4, 0:3, 3:0)
Branky: 6. a 54. Šebesta, 53. a 60. Delong, 4. Hájek, 17. Jastřembský - 10., 14. a 22. Tyl, 14. a 14. Dóža, 32. Kašovský, 35. Pražák.

Tatran Střešovice - Mladá Boleslav 1:7 (0:3, 0:2, 1:2)
Branky: 56. Němeček - 6. a 29. Fojta, 59. a 60. Curney, 3. Jelínek, 7. J. Bouška, 21. Křenek.

Panthers Otrokovice - FbŠ Bohemians 4:5 v prodl. (1:0, 2:2, 1:2 - 0:1)
Branky: 10. Sovják, 37. Ťopek, 40. Vaněk, 51. Michal Nagy - 28., 50. a 62. Šárka, 21. Bagin, 55. D. Šimek.

Extraliga florbalistek - 15. kolo:

Elite Praha - Sokol Židenice 7:3 (0:1, 2:1, 5:1), FBK Jičín - Tatran Střešovice 5:3 (2:1, 1:2, 2:0), FBS Olomouc - FbŠ Bohemians 1:6 (0:1, 0:3, 1:2), Sokol Královské Vinohrady - FBC Liberec 4:7 (2:1, 2:2, 0:4).

Vojenští špioni se chtějí dívat civilistům do e-mailů

V teorii války je vedle země, moře, vzduchu a vesmíru také kybernetický prostor jednou z dimenzí válčení. Obranyschopnost České republiky by nyní měla upevnit novela zákona o Vojenském zpravodajství (VZ), kterou vláda projedná příští týden. Vojenští špioni by díky ní měli získat větší pravomoci mimo jiné při sledování e-mailů a jiné elektronické komunikace.