Florbalistky na úvod EFT vyzrály na Švýcarky, muži padli s Finskem

Praha - České florbalistky porazily v úvodním utkání na domácím turnaji Euro Floorball Tour v Praze Švýcarsko 5:3, zápas otočily díky čtyřem trefám v závěrečné třetině. Nový trenér Miroslav Janovský si tak mohl vychutnat úspěšnou premiéru.

31.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 31.10.2014

Florbal - ilustrační foto.Foto: Deník/Pavel Sonnek

V sobotu čeká český tým od 17:00 duel se Švédskem.

Do vedení se dostaly po 100 vteřinách hry Švýcarky díky Stellaové a na vyrovnání Bachmaierové ze 13. minuty rychle odpověděla Scheideggerová. Po bezbrankové druhé části patřilo závěrečné dějství domácím. Krupnová, Urbánková a Ratajová otočily na 4:2. V závěru ještě snížila Ulberová, ale poslední slovo měla Krupnová.

Střelkyně dvou branek Krupnová se v národním týmu objevila poprvé od loňské prosincové prohry na mistrovství světa v Ostravě v duelu o třetí místo právě se Švýcarskem. "Vzpomněla jsem si na to, že jsem v reprezentaci hrála naposledy tenhle zápas. Ale nijak mě to neovlivňovalo, atmosféra mistrovství světa a důležitost akce je oproti EFT je úplně něco jiného," řekla serveru florbal.cz.

Přes výhru ale spokojená s výkonem nebyla. "Měly jsme pomalejší rozjezd, nevím, jestli to bylo dané nervozitou, rozkoukáním se. Určitě máme na víc, než jsme dnes odehrály, na tréninku předvádíme lepší hru," dodala Krupnová.

Češi neudrželi vedení s Finskem

Čeští florbalisté podlehli v úvodním utkání na Euro Floorball Tour v Hämeenlinně Finsku 6:9. Svěřenci trenérů Radima Cepka a Zdeňka Skružného sice vedli před polovinou zápasu 4:2, ale domácí výběr pěti góly ještě ve druhé třetině rozhodl. Hattrick si v dresu vítězů připsal Tero Tiitu. V sobotu se český výběr od 15:00 utká se Švédskem.

Skóre otevřel v polovině úvodní části Tiitu, ale nerozhodný stav po první třetině zařídil Suchánek. Ve 23. minutě vrátil Finům vedení v přesilovce Tiitu, další minuty patřily Čechům. Mezi 25. a 28. minutou otočili stav Tokoš, Dóža a Ondrušek.

Klíčový moment? Třetí gól Finů

Více ale už Finové soupeři nepovolili a sami rychle rozhodli. Mezi 34. a 36. minutou skórovali třikrát v rozmezí 98 sekund. V závěrečném dějství zmírnili porážku Mikeš a Jendrišák.

"Odehráli jsme dobrou první třetinu a na začátku druhé jsme se dostali do vedení. O výsledku rozhodl gól na 3:4, který Finy nakopl k otočení zápasu. Ve třetí třetině jsme opět zlepšili hru, ale na rozjeté Finy to nestačilo," řekl asistent trenéra Zdeněk Skružný.

Stejný klíčový moment utkání označil i útočník Patrik Dóža. "O osudu utkání rozhodla druhá třetina, kde jsme zbytečně polevili. Měli jsme zápas dobře rozehraný, ale opět jsme přestali hrát. Dostávali jsme jednoduché branky, které jsme měli ubránit. Musíme zapracovat na přesilových hrách, ve kterých jsme dneska nebyli nebezpeční. Přesilovky však o výsledku nerozhodly," uvedl hráč švédského Pixba Wallenstam.

Euro Floorball Tour mužů v Hämeenlinně (Finsko):

Finsko - Česká republika 9:6 (1:1, 6:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 10. Tiitu, 23. Tiitu (Väänänen), 29. Töllikkö (Hulmi), 31. Pfitzner (Mika Kohonen), 34. Koskelainen (Kailiala), 35. Tiitu (Mika Kohonen), 36. Kailiala (Koskelainen), 42. Molainen (Salo), 46. Kapanen (Töllikkö) - 16. Suchánek (Veltšmíd), 25. Tokoš, 27. Dóža (Curney), 28. Ondrušek (Tokoš), 46. Mikeš (Dóža), 54. Jendrišák (Tomašík). Rozhodčí: Skoog, Hamberg (oba Švéd.). Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 548.

Švédsko - Švýcarsko 6:2 (1:1, 0:1, 5:0)

Výsledek juniorů: ČR "19" - Finsko "19" 1:17 (0:7, 0:7, 1:3)

Euro Floorball Tour žen v Praze:

Česká republika - Švýcarsko 5:3 (1:2, 0:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 13. Bachmaierová, 44. Krupnová (Urbánková), 57. Urbánková, 58. Ratajová, 60. Krupnová - 2. Stellaová, 15. Scheideggerová (Stellaová), 60. Ulberová (Wikiová). Rozhodčí: Edinová, Nilssonová (obě Švéd.). Vyloučení: 5:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 353.

Švédsko - Finsko 12:5 (3:3, 3:1, 6:1)

Výsledek juniorek: ČR '19' - Finsko '19' 2:7 (0:5, 0:1, 2:1).