Finále florbalového poháru se premiérově konalo v Ústí, to byla ale z historického hlediska jediná změna, která se zapsala do dějin. Jinak vše zůstalo při starém.

Královny českého florbalu totiž znovu potvrdily svou hegemonii. Herbadent si ve finále poradil s odvěkým městským rivalem z Chodova a po vítězství 7:4 získal devátý pohárový triumf za sebou. A k tomu šek na 50 tisíc korun. Společně s extraligovými tituly mají Pražanky už patnáct trofejí, což nemá obdoby.

Po dvou třetinách úterního finále to ale na další obhajobu nevypadalo, když nečekaně vedly hráčky Chodova 2:1, jenže smrtící šestigólová smršť Herbadentu v závěru utkání sen soupeřek o senzačním vítězství rozmetala.

„V poslední třetině jsme konečně začaly hrát naši hru, zapnuly jsme a byly z toho šance i góly," svěřila se Eliška Krupnová, která se na úspěchu podílela hattrickem. „Motivovala nás touha oplatit Chodovu nedělní ligovou porážku, Herbadent se dá porazit, ale nedá se porážet," dodala.

„Taková porážka mrzí, je to finále poháru…, smutnila Lucie Paulovičová, útočnice Chodova. „Ale dokázaly jsme, že umíme hrát vyrovnaně a to je plus do dalších zápasů."

Finále Poháru České pojišťovny florbalistek v Ústí nad Labem:

JM Chodov - Herbadent SJM Praha 11 4:7 (2:1, 0:0, 2:6)
Branky: 42. a 60. Vojáčková, 6. Steinbachová, 17. Paulovičová - 3., 48. a 53. Krupnová, 47. a 59. Urbánková, 41. Hašová, 52. Jarolímová. Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 542.