Fowler ovládl turnaj v Abú Zabí, zastínil světovou jedničku i McIlroye

Abú Zabí - Golfista Rickie Fowler vyhrál hvězdně obsazený turnaj Abú Zabí. Sedmadvacetiletý Američan zvítězil se skóre 16 ran pod par a získal druhý titul na European Tour. Na třetím místě skončila světová trojka Rory McIlroy ze Severního Irska, první hráč žebříčku Jordan Spieth z USA obsadil dělené páté místo.

24.1.2016

Rickie Fowler.Foto: ČTK/AP/Martin Dokoupil

Druhý byl o jednu ránu za Fowlerem Belgičan Thomas Pieters, který loni vyhrál Czech Masters na Albatrossu. McIlroy měl o další ránu více a o třetí místo se dělil se Švédem Henrikem Stensonem, světovou pětkou, který zvládl úspěšně první turnaj po operaci kolena.

"Povedla se mi velká věc," řekl Fowler, který by se měl v žebříčku posunout z šestého na čtvrté místo. "Loni jsem poprvé vyhrál v jednom roce více turnajů a teď začínám sezonu další výhrou, což je skvělý start."

Pro výhru si došel v nových v golfu nezvyklých kotníčkových botách, které používá od začátku roku. Především ale hrál výborně. A když už udělal chybu a zapsal na tříparové sedmičce ve finále double bogey, tak se hned na další jamce blýskl eaglem po ráně z písku. "Říkal jsem svému caddiemu, že jsem vlastně zahrál dva pary. Myslím, že jsem celý turnaj trefoval míčky skvěle a užíval si to," řekl Fowler.

Ve finále se očekával útok McIlroye, ale Severní Ir šel jedenáct jamek ránu nad par a jeho atak přišel až poté. Na zbylých jamkách dal tři birdie a na osmnáctce po dlouhém patu i eagle, ale finiš mu stačil jen na posun na dělené třetí místo.

Podobně na tom byl Spieth. Američan zapsal na posledních sedmi jamkách čtyřikrát birdie, ale o šanci na výhru se připravil druhý den turnaje. Druhé kolo dokončil s ranou nad par, proto v součtu zaostal za Fowlerem o pět úderů.

Golfový turnaj Abú Zabí HSBC Championship série European Tour (par 72, dotace 2,7 milionu dolarů):

1. Fowler (USA) 272 (70+68+65+69), 2. Pieters (Belg.) 273 (69+73+64+67), 3. Stenson (Švéd.) 274 (65+72+70+67), McIlroy (Sev. Ir.) 274 (66+70+70+68), 5. Siem (Něm.) 277 (73+67+70+67), Spieth (USA) 277 (68+73+68+68), Luiten (Niz.) 277 (69+68+68+72), Caňizares (Šp.) 277 (71+71+66+69), An Pjong-hun (Korea) 277 (69+68+69+71), Grace (JAR) 277 (66+74+66+71).

Experti: připlácení na péči vylepší zdraví i rozpočet státu

Čeští pacienti jsou rekordmany ve zdravotní turistice. Ke svému lékaři zajdou i dvanáctkrát za rok. Přitom Skandinávcům to stačí jen třikrát a rakouským sousedům sedmkrát. Česko to stojí zbytečných dvacet miliard korun navíc.

Zlatý Ámos Lukáš Lis: Nechtěl jsem být učitelem, ale neměnil bych

/VIDEO/ Nový držitel titulu Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele Lukáš Lis ze základní školy Soběslav původně nechtěl být učitelem, ale svou práci by už neměnil. Učitel by podle něj neměl být jen oblíbený, ale také dobrý. Svůj úspěch přičítá kombinaci přísnosti a přátelského přístupu k dětem.

EET, vysoké nájmy a další problémy: Hospody bez personálu a hostů zavírají

S láskou uvařené jídlo, usměvavá obsluha a salonky pro rodinné oslavy či srazy spolužáků. Tak fungovala moravskokrumlovská restaurace Marie, která nedávno skončila svůj provoz. V centru městečka tak chybí místo, kde by se místní lidé či turisté mohli dobře najíst.

OBRAZEM: Nejlepší fotografie týdne

Prohlédněte si nejpovedenější snímky našich fotografů, pořízené během uplynulého týdne.