Fowler ovládl turnaj v Abú Zabí, zastínil světovou jedničku i McIlroye

Abú Zabí - Golfista Rickie Fowler vyhrál hvězdně obsazený turnaj Abú Zabí. Sedmadvacetiletý Američan zvítězil se skóre 16 ran pod par a získal druhý titul na European Tour. Na třetím místě skončila světová trojka Rory McIlroy ze Severního Irska, první hráč žebříčku Jordan Spieth z USA obsadil dělené páté místo.

24.1.2016

Rickie Fowler.Foto: ČTK/AP/Martin Dokoupil

Druhý byl o jednu ránu za Fowlerem Belgičan Thomas Pieters, který loni vyhrál Czech Masters na Albatrossu. McIlroy měl o další ránu více a o třetí místo se dělil se Švédem Henrikem Stensonem, světovou pětkou, který zvládl úspěšně první turnaj po operaci kolena.

"Povedla se mi velká věc," řekl Fowler, který by se měl v žebříčku posunout z šestého na čtvrté místo. "Loni jsem poprvé vyhrál v jednom roce více turnajů a teď začínám sezonu další výhrou, což je skvělý start."

Pro výhru si došel v nových v golfu nezvyklých kotníčkových botách, které používá od začátku roku. Především ale hrál výborně. A když už udělal chybu a zapsal na tříparové sedmičce ve finále double bogey, tak se hned na další jamce blýskl eaglem po ráně z písku. "Říkal jsem svému caddiemu, že jsem vlastně zahrál dva pary. Myslím, že jsem celý turnaj trefoval míčky skvěle a užíval si to," řekl Fowler.

Ve finále se očekával útok McIlroye, ale Severní Ir šel jedenáct jamek ránu nad par a jeho atak přišel až poté. Na zbylých jamkách dal tři birdie a na osmnáctce po dlouhém patu i eagle, ale finiš mu stačil jen na posun na dělené třetí místo.

Podobně na tom byl Spieth. Američan zapsal na posledních sedmi jamkách čtyřikrát birdie, ale o šanci na výhru se připravil druhý den turnaje. Druhé kolo dokončil s ranou nad par, proto v součtu zaostal za Fowlerem o pět úderů.

Golfový turnaj Abú Zabí HSBC Championship série European Tour (par 72, dotace 2,7 milionu dolarů):

1. Fowler (USA) 272 (70+68+65+69), 2. Pieters (Belg.) 273 (69+73+64+67), 3. Stenson (Švéd.) 274 (65+72+70+67), McIlroy (Sev. Ir.) 274 (66+70+70+68), 5. Siem (Něm.) 277 (73+67+70+67), Spieth (USA) 277 (68+73+68+68), Luiten (Niz.) 277 (69+68+68+72), Caňizares (Šp.) 277 (71+71+66+69), An Pjong-hun (Korea) 277 (69+68+69+71), Grace (JAR) 277 (66+74+66+71).

24.1.2016 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.