„Big Freddy“ Belaubre získal třetí titul. „Nemůžu tomu věřit. Jel jsem, co jsem mohl pořád. Musel jsem, protože jsem cítil, že nemám akceleraci.“

Tony Moulai dobyl nečekaně stříbro. A bronz Olivier Marceau, taky Francouz, který však po sporech se svazem závodí pod švýcarskou vlajkou – tu ctí po matce. „Byl to hodně těžký závod, těch nástupů na kole dalo zabrat,“ řekl Marceau, muž, který hned v prvním z osmi okruhů roztrhal peloton a udělal závod. Vždyť jeho „sedm statečných“ získalo v posledních dvou kolech skoro minutu, celkem skoro tři!

„Běžel jsem dobře (1.), ale víc to nešlo. V balíku nikdo nechtěl jet, nemůžu být zklamaný,“ říkal Javier Gomez, který doběhl posledního z uprchlíků Zeebroeka až ve finiši a jehož vláda se tím trochu otřásla.

Češi? Zkušení veteráni zabalili. Filip Ospalý v závěru kola ze druhé skupiny po technických potížích se řetězem a zadní brzdou. Martin Krňávek vybíhající na konci čtvrté desítky nedokončil první okruh.

Pozici jedničky tak získal statečně bojující Přemysl Švarc. „Ke konci jsem za to na kole vzal, ale nikdo nechtěl jet,“ potvrzoval. „Ale namohl jsem si asi přední stehna a pak v běhu musel zvolnit, aby mě nechytly křeče. Ale co bych mohl chtít víc, když to byl první závod sezony,“ radoval se. Vyplaval velmi dobře, 13. „A nemusel jsem to rvát na krev.“

Jan Čelůstka obhájil roli druhého muže stejným umístěním jako loni – 33.

ME muži (1,5 – 40 – 10): 1. Belaubre 1:53:03, 2. Moulai (oba Fr.) -20, 3. Marceau (Švýc.) -51, 4. Raelert (Něm.) -52, 5. Poulat (Fr.) -53, 6. Šimko (Sloven.) -1:00, 7. Gomez (Špaň.) -1:42, 8. Zeebroek (Belg.) -1:42, 9. Riederer (Švýc.) -2:00, 10. Petzold (Něm.) -2:06,… 28. Švarc -4:04,… 33. Čelůstka -4:30,… 42. M. Pejsar -5:57,… Ospalý a Krňávek (vš. ČR) nedokončili.