Lídr nejvyšší soutěže basketbalistek neponechal nic náhodě a v Trutnově s přehledem vyhrál 88:72. Frisco Brno si připsalo další vítězství, do konce základní části mu zbývají již jen dva zápasy.

Úřadující mistr šel za vítězstvím od první čtvrtiny, kdy si soustavně budoval pohodlný náskok. Brněnský tým táhla trojice Halvarssonová, Elderbinková a Fordová, dohrohady si připsaly 67 bodů.

Trenér Jan Bobrovský dal na severu Čech příležitost i hráčkám z lavičky, zejména Švrdlíková si vedla dobře. Na druhé straně se výrazně dařilo jen zkušené Šnajdrové, která nasbírala 24 bodů.

Frisco čeká o víkendu další zápas na palubovce soupeře, v sobotu jede do Mladé Boleslavi. O týden později přivítá v posledním zápase elitní skupiny nadstavbové části rivala USK Praha.

Valosun deklasoval Hradec Králové

Famózní výkon od první minuty pomohl basketbalistkám brněnského Valosunu k výhře na palubovce Hradce Králové 77:40. Nejpilnějšími střelkyněmi jihomoravského týmu byly Vlková, Večeřová a Křížová.

Brňanky se do soupeře zakously hned v první čtvrtině, kterou vyhrály 27:9, do poslední části hry šly s luxusním pětatřicetibodovým náskokem. Rozdíl mezi oběma týmy nejlépe dokumentuje statistika koeficientu užitečnosti. Valosun dosáhl na číslo 110, domácí Lvice se musely spokojit s osmičkou. Tým z Brna, který je v tabulce druhý, stále drží dvoubodovou ztrátu na vedoucí tým skupiny A2 Strakonice.