Futsalisté porazili Slováky, postup na ME je blízko

Targu Mures - Česká reprezentace si poradila se Slovenskem 5:3. O vítězství ve skupině se utká s Rumunskem.

25.2.2011

Čeští futsalisté (v červeném) v přípravném zápase se Slovenskem v Plzni.Foto: Deník/Vlastimil Leška

Čeští futsalisté v kvalifikaci mistrovství Evropy 2012 porazili Slovensko 5:3 a po druhé výhře ve skupině si s největší pravděpodobností zajistili postup. Na šampionát do Chorvatska totiž postoupí vítězové šesti skupin a pět nejlepších týmů z druhých míst, které by českému výběru již nemělo uniknout.

K prvenství ve skupině stačí Čechům získat bod v nedělním závěrečném utkání s domácím Rumunskem, které dnes vyhrálo 3:1 nad Norskem.

Svěřenci trenéra Tomáše Neumanna o svém vítězství rozhodli během dvou minut druhé půle. Až do 25. minuty byl stav vyrovnaný 2:2, pak však Michal Mareš poslal Česko do vedení a za další půlminutu zajistil uklidňující náskok svým druhým gólem v utkání Rešetár. Navíc za další minutu definitivně rozhodl Frič. Slovensko už jen snížilo.

Kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2012 ve futsalu - 4. skupina v Targu Mures (Rumunsko):

Slovensko - Česká republika 3:5 (2:2)
Branky: 2. Halko, 18. Fehervári, 36. Kozár - 4. a 26. Rešetár, 7. Seidler, 26. M. Mareš, 27. Frič.

Sestava ČR: Gerčák - Frič, R. Mareš, M. Mareš, Seidler - Havel, Dlouhý, Rešetár, Janovský, Belej, Sláma.

Rumunsko - Norsko 3:1 (1:0)

1. ČR 2 2 0 0 9:6 6
2. Rumunsko 2 1 0 1 8:7 3
3. Slovensko 2 1 0 1 9:10 3
4. Norsko 2 0 0 2 4:7 0

25.2.2011

Miloš Zeman na Pražském hradě ohlásil svou kandidaturu na prezidenta.
16 13

Zeman poletí za Trumpem. Termín návštěvy se dozví až tři týdny před odletem

5

Sexuální asistentky poskytly postiženým zatím 250 asistencí

Poslední rozhovor Věry Špinarové pro Deník: Stále miluji živá vystoupení

/ROZHOVOR/ Připomeňte si spolu s námi Věru Špinarovou v posledním velkém rozhovoru, který poskytla Deníku loni v prosinci - tři dny před svými půlkulatými narozeninami. Rozjímala tehdy například nad vánoční svátky, které měla moc ráda. Jen se jí nelíbil ten shon a nakupování…

Provozovatel kiosku u Pekla skončil kvůli EET. Hledá se náhrada

Polná na Jihlavsku hledá nájemce bufetu v rekreačním a sportovním areálu u rybníka Peklo. Současný provozovatel bufetu skončil, dle vyjádření starosty kvůli elektronické evidenci tržeb (EET).

Islámský stát? Fanatici, kteří nemají náboženský cíl, říká lékař Abass Jahaf

/ROZHOVOR/ Jaké je být uznávaným lékařem v České republice, když pocházíte z muslimské země? A zvláště v době, kdy Islámský stát (IS) terorizuje svět stále početnějšími útoky? Doktor Abass Jahaf byl zhruba před třiceti lety z Jemenu vyslaný do tehdejšího Československa na studia. Dnes má české občanství, pracuje v Nemocnici Most na urologickém oddělení a spolupořádáním společenských akcí se snaží sblížit muslimskou komunitu s českými občany.

Trumpův zeť bude svědčit v kauze ovlivňování prezidentských voleb

Výbor pro tajné služby amerického Senátu chce vyslechnout prezidentova zetě Jareda Kushnera v rámci vyšetřování údajných kontaktů volebního štábu Donalda Trumpa s ruskými činiteli. Kushner, manžel Trumpovy nejstarší dcery, byl během kampaně Trumpovým poradcem. Tuto funkci vykonává i nyní. Termín výslechu soud zatím neoznámil.