Futsalisté přehráli Maďary, zůstávají v boji o titul

Plzeň - Čeští reprezentanti zvítězili na přípravném turnaji v Plzni ve svém druhém zápase 6:2.

14.12.2010

Čeští futsalisté (v červeném) si na turnaji v Plzni poradili s Maďarskem.Foto: Deník/Vlastimil Leška

Na druhý pokus se futsalová reprezentace České republiky dočkala na Turnaji čtyř zemí v Plzni vítězství. Po těsné pondělní prohře 2:3 s Polskem si svěřenci trenéra Tomáše Neumanna v úterý poradili s Maďarskem v poměru 6:2 a před dnešním závěrečným duelem proti Slovensku se nadále udržují v boji o prvenství v turnaji.

V úvodu byli sice čeští futsalisté aktivnější, ale jejich soupeř postupně přebíral taktovku utkání do svých rukou. Snaha Maďarů byla korunována ve 13. minutě, kdy vstřelil první branku zápasu Nagy.

S českým týmem to mohlo být ještě horší, ale s dalšími střelami soupeře si v první dvacetiminutovce poradil vynikající brankář Žďárský.

Do druhého poločasu nastoupili domácí jako pokropeni živou vodou. Maďary jasně přehrávali a ve 22. minutě vyrovnal na 1:1 Rešetár. Češi ani po vyrovnání nepolevili a třemi góly Dlouhého, Beleje a Rešetára v rychlém sledu utekli soupeři ve 26. minutě na 4:1.

Na druhou branku Beleje ze 35. minuty ještě rychle odpověděl Maďar Csopaki, ale poslední slovo měli čeští futsalisté. Čtyři sekundy před koncem utkání zkompletoval Bejel z penalty čistý hattrick a hala plzeňské Slavie se mohla radovat z vítězství české reprezantace 6:2.

„V lize už se mi tři góly za zápas dát povedlo, ale v reprezentaci ještě ne. O to více mě to těší. Ale tady nejde o můj hattrick, ale o důležité vítězství. Spravili jsme si chuť po zápase s Polskem, kdy jsme odehráli dobrý zápas, ale smolně prohráli,“ těšila výhra kanonýra brněnského Tanga Michala Beleje.

Trenér českého výběru měl radost především ze šesti vstřelených gólů. „Zaplať pánbůh za to, že jsme zase začali proměňovat šance. Díky tomu šla nahoru i naše herní pohoda, začali jsme si více věřit a konečně ukázali, že futsal hrát umíme,“ uvedl po utkání kouč Neumann.

Přípravný futsalový turnaj Čtyř zemí v Plzni:

Česko - Maďarsko 6:2 (0:1)
Branky: 25., 35. a 39. Belej, 22. a 26. Rešetár, 24. Dlouhý - 13. Nagy, 36. Csopaki.

Sestava ČR: Žďánský, Gerčák - Belej, Dlouhý, Frič, Havel - Janovský, Oliva, Polášek, Rešetár, Seidler, Vácha. Trenér: Neumann.

Bída přišla na pálenice. Ovoce na jaře pomrzlo

Tradice je znát. Zatímco na Uherskohradišťsku je 38 palíren, v Praze není ani jedna.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).