Futsalisté v baráži o MS jen remizovali

Pardubice - Rumuni jsou o něco blíž postupu na mistrovství světa v Brazílii. AKTUALIZOVÁNO o fotogalerii.

2.4.2008
17 fotografií

Čeští futsalisté v prvním utkání play off remizovali s Rumunskem 1:1. Na snímkiu se obranou hostů probíjí Filinger, brání mu Dobre (vlevo) a Sotarca.Foto: DENÍK/David Taneček

Česká republika – Rumunsko 1:1 (0:0)

ČEZ Arena se ve středu v podvečer proměnila ve futsalový stánek. Česká republika podstoupila s Rumunskem první bitvu o MS v Brazílii. Soupeř z Balkánu v posledních pěti vzájemných zápasech s Čechy neprohrál a tradici dodržel i v důležitém kvalifikačním duelu. Odveta je na programu 15. dubna v zemi legendárního hraběte Drákuly.

První rána postihla národní tým již před úvodním hvizdem. Zraněný stehení sval nepustil do utkání jednu z opor Romana Mareše.

V první půli viděli divácí marný souboj českých útočníků s nepropustnou rumunskou obranu. Největší šanci první půle si však vytvořili hosté. Ve 12. minutě Lupu našel obloučkem na brankovišti neobsazeného Al Ioaniho, který podél Mellera trefil tyč. Češi v závěru první dvacetiminutovky přidali, ovšem Klein se překvapit nenechal.

Po změně stran vyběhlo na pardubickou palubovku úplně jiná česká reprezentace. Během prvních pěti minut nevěděli Rumuni, kde jim hlava stojí. Ve 22. měl dvě příležitosti Sláma, ale Klein opět odolal. Sílící tlak došel k vyvrcholení ve 24. minutě, kdy si Marešovův střílený centr do brankoviště srazil do sítě Sotarca. Vzápětí po další přihrávce M. Mareše střílel vedle Sluka. Soupeře postavila zpátky na nohy tyč, kterou z dálky orazítkoval Stoica. Ve 30. minutě poslal Frič dlouhý míč za obranu, ovšem Dlouhý z voleje pálil nad.

O dvě minuty později našel nehlídanou dálnici v české obraně Matei a Lupu nedal Mellerovi žádnou šanci. Rumuni ožili a ve 36. minutě mohli dokonat obrat. Po centru Dobreho se mohl omilostnit Sotarca, ale český gólman byl zásadně proti. Ještě v téže minutě napřáhl kousek za polovinou hřiště Rešetár a Klein s námahou vytáhl jeho dalekonosný pozdrav na tyč. V závěru utkání si Balkánci aktivní hrou remízu pohlídali. Bitvu o Brazílii tak mají o něco lépe rozehranou Rumuni.

Branky a nahrávky: 24. vlastní Sotarca – 32. Lupu (Matei). Rozhodčí: Šabanov (Rusko) a Remin (Bělorusko). Diváků: 2108.

Česká republika: Meller – Dlouhý, Frič, Štorc, Sláma – Filinger, Janovský, M. Mareš, Novotný, Rešetár, Sluka.

Rumunsko: Klein – Szocs, Dobre, Sotarca, Stoica – Matei, Mihaly, Al Ioani, Lupu, Gherman, Rizan, Nicusan.

Autor: Zdeněk Zamastil