Gladiátoři selhali v nepravý čas. Bronze Bowl získali Mamuti

Takticky vedenou bitvu, ve které pozorné obrany převyšovaly útočné snažení obou protivníků, přineslo sobotní finále třetí ligy amerického fotbalu. Po čtrnácti soutěžních utkáních v něm nakonec našli svého přemožitele hráči Vysočina Gladiators, kteří špatnou rozehrávkou v polovině čtvrtého dějství umožnili přerovskému Filipu Bolkovi čtyřicetiyardový sólo běh a položení touchdownu.

16.7.2017

Souboj o titul vítěze 3.ligy amerického fotbalu a Bitters Bronze Bowl trofej mezi Vysočina Gladiators a Přerov Mammoths.Foto: Deník / Loskot Jaroslav

Tento jediný bodový moment celého finále rozhodl o vítězství Mamutů v poměru 6:0. Gladiátoři, kteří celou sezonou procházeli naprosto suverénně, tak prohráli nejdůležitější duel ročníku.

Smolně. V domácím prostředí, před výbornou diváckou kulisou. „Přerov hrál celý zápas skvěle, bez chyb, jestli udělali jedinou za celý zápas. Hráli lépe než my, a proto vyhráli,“ ocenil sportovně vítěze domácí kouč Ondřej Paulus.

Rozhodující moment přišel v deváté minutě čtvrté čtvrtiny. Ondřej Pavlas nasměroval nepřesnou přihrávku přímo na soupeřova hráče a Filip Bolek dlouhým během po levé straně hřiště duel rozhodl. „Nezáleží na tom, jak ty rozhodující body padly. Ondra Pavlas, který hrál quarterbacka, nás v podstatě do finále dovedl. Že teď udělal chybu, je úplně jedno,“ zastal se nešťastného svěřence trenér.

Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané. Zpočátku byl o trochu lepší Přerov, který měl několik dlouhých průniků. „Ze začátku jsme byli trošku nervózní a dělali jsme chyby, které neděláme ani na tréninku,“ připustil Paulus. „V první polovině se tam párkrát dostali středem, měli třeba i patnáctiyardové průniky. Ale všechno to bylo ve středu hřiště, ne někde u red zony, takže se vlastně nic nedělo," dodal.

Na přelomu poločasů byli už aktivnější domácí. Ti na hlavním stadionu FC Vysočina před velmi dobrou návštěvou cítili podporu a jejich výkon postupně stoupal. V posledním dějství se ale již hrálo oboustranně dost opatrně. Až do bodového zápisu hostů.

Domácí vyvinuli velký tlak, dostali Mamuty až na pětiyardovou hranici, zbytečnou nesportovní chybou ale přišli o útok a Přerované dotáhli zápas ke sladkému konci.

Gladiators tak prohráli druhý ze tří finálových zápasů ve třech letech. „Tahle porážka bolí o hodně víc. V našem prvním finále jsme neměli co ztratit, tam jsme byli jasným outsiderem, i když jsme pak prohráli jen o bod. Nyní jsme byli, dovolím si tvrdit, favoritem. A nedokázali jsme skórovat, ani bod… Prostě to nějak nešlo. Je to škoda, ale náš tým má obrovský potenciál do budoucna,“ věří Ondřej Paulus a prozradil, co řekl bezprostředně po utkání ještě na hřišti svým hráčům:

„Nesnáším prohry. Samozřejmě, že ke sportu patří, ale náš tým musí pochopit, proč jsme nezvítězili a udělat všechno pro to, aby se to příště neopakovalo.“

Zapomínat na tuto porážku budou Gladiátoři ve druhé lize, kam přes finálový nezdar postoupili.

VYSOČINA GLADIATORS – PŘEROV MAMMOTHS 0:6

Body: Bolek 6. Diváci: 1283. Čtvrtiny: 0:0, 0:0, 0:0, 0:6.

Gladiators: Purdie, Havelka, Koudelka, Karban, Calta, O. Pavlas, Mašita, Čermák, A. Pavlas, Jindra, Jiskra, Benc, Brychta, Veselý, Doležel, Reng, Coufal, Hodač, Kotek, Antonů, Ondráček, Dvořák, Kubát, Zborník, Vojtěch, Gura, T. Hovorka, Gerstner, V. Hovorka, Filip, Kuľha. Trenér: Paulus.

Nechtěné děti. V Česku lze rodit v utajení, ale ne anonymně

Případ novorozence z Plzeňska, kterého matka chtěla po porodu zavraždit, vyvolal emoce i otázky. Chlapeček totiž nakonec skončil v babyboxu, ale přes rychlou snahu lékařů o jeho záchranu po pár hodinách zemřel. Muselo se to stát? Možná ne, kdyby nešťastná rodička věděla o možnosti rodit v utajení.

Hackerský útok na UniCredit v Itálii zasáhl 400 tisíc klientů

Zatím neznámí hackeři zaútočili na největší italskou banku UniCredit. Ohrožena jsou data ze 400 tisíc účtů.

Potvrzeno! Francii postihla katastrofální neúroda vinných hroznů

Když na jaře varovali francouzští vinaři, že silné mrazy zničily jejich celoroční snažení, mnozí doufali, že se réva nakonec vzpamatuje. Bohužel, černé předpovědi se vyplnily.

V bankomatech je Windows XP, lze ho ovládnout během minuty

Ke každému bankomatu se dá jednoduše připojit USB kabelem, peníze pak lze ukrást během minuty. Několika zlodějíčkům v Asii se tak před časem podařilo jednoduše vybrat peníze. Experti vysvětlují, jak jsou bankomaty málo zabezpečené.