Hattestad s Majdičovou se ve sprintu radovali popáté

Valdidentro - Nor Ola Vigen Hattestad a Slovinka Petra Majdičová jsou sprinterskými suverény této sezony SP.

13.2.2009

Norský sprinter Ola Vigen Hattestad.Foto: REUTERS/Bob Strong

Oba si v pátek na trati v italském Valdidentru připsali už páté vítězství, tentokrát v běhu na lyžích volnou technikou.

Hattestad i Majdičová si tak zároveň upevnili své vedení v průběžném pořadí sprintů Světového poháru.

Mezi muži skončil na 1,7 kilometru dlouhé trati druhý Rus Alexej Petuchov, bronzovou příčku obsadil Emil Jönsson ze Švédska.

Českým zástupcům poslední sprint před vypuknutím libereckého mistrovství světa příliš nevyšel, z kvalifikace mikdo nepostoupil.

Nejlepší byl Aleš Razým, který za postupovou třicítkou zaostal o pouhé čtyři setiny vteřiny. Celkově skončil Razým na jedenatřicátém místě. Martin Koukal byl pětatřicátý, Dušan Kožíšek sedmatřicátý.

Výsledky:
Muži (1,7 km):
1. Hattestad (Nor.) 3:22,9, 2. Petuchov (Rus.) –0,2, 3. Jönsson –0,3, 4. Hellner (oba Švéd.) –0,7, 5. Pasini (It.) –0,9, 6. Brandsdal (Nor.) –15,9, …31. Razým, 34. Koukal, 37. Kožíšek (všichni ČR) nepostoupili z kvalifikace.
Průběžné pořadí SP (po 22 z 33 závodů): 1. Cologna (Švýc.) 926, 2. Northug (Nor.) 720, 3. Teichmann (Něm.) 649, 4. Hattestad 580, 5. Piller Cottrer 568, 6. Di Centa (oba It.) 513, …9. Bauer 436, 65. Razým 54, 69. Kožíšek 49, 73. Magál 45, 95. Jakš (všichni ČR) 25.
Ženy (1,4 km): 1. Majdičová (Slovin.) 2:45,6, 2. Muranenová (Fin.) –2,5, 3. Genuinová (It.) –3,4, 4. Kallaová (Švéd.) –5,1, 5. Follisová (It.) –5,2, 6. Randallová (USA) –16,9, …44. Nývltová, 48. Erbenová (obě ČR) nepostoupily z kvalifikace.
Průběžné pořadí SP (po 22 z 33 závodů): 1. Saarinenová (Fin.) 1240 b., 2. Majdičová 1190, 3. Kuitunenová (Fin.) 1069, 4. Kowalczyková (Pol.) 1067, 5. Follisová 835, 6. Longaová (It.) 733, …48. Rajdlová (ČR) 78.

Autor: Vojtěch Žižka

13.2.2009 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Skvělá Koukalová slaví první letošní triumf. Ovládla stíhací závod!

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Pořadí v čele SP je opačné, Dahlmeierová vede před Koukalovou o 25 bodů. Eva Puskarčíková skončila ve Švédsku na osmém místě, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá.