Havlíková vstoupila do SP v cyklokrosu osmým místem, Boroš třináctý

Valkenburg - Pavla Havlíková obsadila v úvodním závodu Světového poháru cyklokrosařů v nizozemském Valkenburgu osmé místo. Nejlepší z mužů byl debutant mezi elitou Michal Boroš, jenž dojel třináctý.

19.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 19.10.2014

Cyklokrosařka Pavla Havlíková.Foto: ČTK

První závod šestidílného seriálu vyhrála mezi ženami Katherine Comptonová ze Spojených států amerických, v mužském závodu triumfoval obhájce celkového prvenství Lars van der Haar z Nizozemska.

Jednatřicetiletá Havlíková zaostala za Comptonovou minutu a devět sekund. Sedmnáctá dojela Nikola Nosková o jednu příčku před mistryní republiky Martinou Mikuláškovou.

Mezi muži se z Čechů nejvíce dařilo mladým jezdcům, kteří ještě loni závodili v kategorii do 23 let. Vedoucí muž průběžného pořadí Českého poháru Boroš ztratil na Van der Haara 1:58 minuty, jednadvacátý byl s odstupem 2:55 Tomáš Paprstka. Závod nevyšel třicátníkům Radomíru Šimůnkovi, jenž nedokončil, ani Martinu Bínovi, který byl diskvalifikován.

Třiadvacetiletý Van der Haar obhájil na Caubergu loňské vítězství a do cíle dojel s pohodlným náskokem 26 sekund před Belgičanem Kevinem Pauwelsem. Třetí skončil domácí Corne van Kessel.

V českém výběru chyběli zraněný Ondřej Bambula a nemocný Lubomír Petruš. Nestartoval ani mistr světa Zdeněk Štybar, jenž bude mít podobně jako v minulých sezonách omezený cyklokrosový program a navíc je stejně zraněný.

V závodu mužů do 23 let se do elitní desítky vešli sedmý Jakub Skála a devátý Adam Ťoupalík.

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu ve Valkenburgu (Nizozemsko):

Muži: 1. Van der Haar (Niz.) 1:05:42, 2. Pauwels (Belg.) -26, 3. Van Kessel (Niz.) -34, 4. Vantornout, 5. Meeusen (oba Belg.) oba -38, 6. Van Amerongen (Niz.) -41, …13. Boroš -1:58, 21. Paprstka -2:55, Šimůnek nedokončil, Bína (všichni ČR) diskvalifikován.

Ženy: 1. Comptonová (USA) 43:50, 2. Wymanová (Brit.) -13, 3. De Boerová (Niz.) -25, 4. Van Loyová (Belg.) -38, 5. Andersonová (USA) -42, 6. Harrisová (Brit.) -57, …8. Havlíková -1:09, 17. Nosková -4:02, 18. Mikulášková -4:13, 28. Kuntová -5:30, 34. Bajgerová (všechny ČR) -8:20.

Muži do 23 let: 1. M. Vanthourenhout 51:47, 2. Van Aert (oba Belg.) -27, 3. Doubey (Fr.) -39, …7. Skála -1:31, 9. Ťoupalík -1:34, Nipl (všichni ČR) nedokončil.

Junioři: 1. Iserbyt (Belg.) 46:32, …33. Kunt -6:28, 36. Březina, 39. Matějček, 42. Širůček všichni -1 kolo, 47. Benc, 50. Novák (všichni ČR) oba -2 kola.

19.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Mrazy v letošní zimě ještě zdaleka neskončily.
7

Česko svírá silný mráz. Noční teploty klesnou až k minus 20 stupňům

V Londýně už svého Donalda Trumpa mají
5

Známé muzeum muselo narychlo vyrobit Trumpa, počítalo s Clintonovou

Lada chystá novou generaci legendární Nivy. Zůstane klasickým teréňákem?

Ruská terénní ikona pomalu spěje ke konci svého života. Podle nových zpráv bychom se totiž mohli zanedlouho dočkat zcela nové generace. Po více než 40 letech.

Miliardové dostihy. Real už není nejbohatším klubem. Kdo ho zastínil?

Vlastní nejlepšího fotbalistu světa Cristiana Ronalda, vyhrál milionářskou Ligu mistrů, přesto byl Real Madrid sesazen z trůnu. Alespoň co se týče příjmů. Nejbohatším fotbalovým klubem se stal za minulou sezonu podle žebříku společnosti Deloitte Manchester United.