Házenkáři Karviné vedou v semifinále extraligy 2:0

PRAHA - Házenkáři Karviné vedou v semifinálové sérii extraligy po dvou domácích zápasech nad Lovosicemi 2:0 a výrazně tak nakročili za postupem do finále.

29.4.2007

Třetí utkání, jež už může sérii ukončit, se hraje v sobotu 5. května v Lovosicích. V druhé sérii je stav mezi Zubřím a pražskou Duklou nerozhodný 1:1.

Hosté z Lovosic se v sobotu na obhájce titulu dobře připravili a až do 40. minuty jim byli vyrovnaným soupeřem. Pak ale Karvinští zlepšili obranu a rychlým i postupným útokem zaznamenávali jednu branku za druhou. K nejlepším hráčům vítězného celku patřili brankář Marjanovič a střelec deseti gólů Kuzo.

V nedělinaopak Karviná hosty jasně přehrála. Hráči Lovosic byli po sobotě unavení a nedovedli klást takový odpor jako v prvním střetnutí. Své technické nedostatky nahrazovali tvrdostí, na kterou doplatil v 25. minutě domácí Veljo Kindić, který musel být převezen do nemocnice s tržnou ranou v obličeji. V týmu Karviné se tentokrát zaskvěl talentovaný osmnáctiletý gólman Tomáš Mrkva, který vedle řady střel ze hry kryl i tři sedmimetrové hody.

Zubří vyhrálo v sobotu první poločas, ale Dukla pak rozhodla o úvodním semifinálovém vítězství šňůrou pěti branek za sebou. Po devíti gólech nastříleli za Pražany Šíp a Brabec.

K vyrovnání série házenkářům Zubří pomohla i mohutná podpora fanoušků. Po celé utkání byli domácí jednoznačně lepší: lépe bránili, vycházela jim střelba i rychlé protiútoky. Už v poločase vedlo Zubří o sedm gólů a ani v druhé polovině zápasu nedalo Dukle šanci pomýšlet na zvrat.

Výsledky:

Semifinále:

Sobota:

Karviná - Lovosice 30:23 (14:11)

Nejvíce branek: Kuzo 10/6, Plšek a Zdráhala po 5 - Kratochvíl 8/1, Bouček 5/1. Rozhodčí: Kohout, Novák. Sedmimetrové hody: 6/6 - 5/2. Vyloučení: 9:8. Diváci: 500.

Zubří - Dukla Praha 25:30 (13:12)

Nejvíce branek: Opálka 8/5, M. Hrstka a J. Hrstka po 5 - Šíp 9, Brabec 9/4. Rozhodčí: Válek, Opava. Sedmimetrové hody: 5/5 - 4/4. Vyloučení: 9:6. Diváci: 1000.

Neděle:

Karviná - Lovosice 29:19 (13:8)

Nejvíce branek: Mrózek 6/2, Plšek 6, Zdráhala 5/2 - Sochor 5/1, Bouček 3/1, Kylíšek 3. Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 7/4 - 6/3. Vyloučení: 3:5. ČK: 57. Kylíšek, 59. Brabec (oba Lovosice). Diváci: 800. Stav série: 2:0.

Zubří - Dukla Praha 32:25 (19:12)

Nejvíce branek: Opálka 8/5, Krupa 7/2, Kulišťák 6 - Stehlík 5, Kotrč a Rams po 4. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 8/7 - 1/1. Vyloučení: 12:7. Diváci: 900. Stav série: 1:1.

Skupina o 7.-12. místo:

Kopřivnice - Plzeň 25:19 (14:9)

Nejvíce branek: Bonn 7, Hanzelka 6, Bartošic 3 - Kalaš a Klekner po 5, Zeus a Klíma po 3. Rozhodčí: Kohout, Novák. Vyloučení 5:4. Sedmimetrové hody: 7/3 - 0. Diváci: 150.

Bystřice pod Hostýnem - Třeboň 29:23 (14:13)

Nejvíce branek: Vacula, Žůrek a Zetík po 5, Houda 5/1, Kroupa 4 - Volf 6, Kubík 5. Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 6/2 - 2/1. Vyloučení: 7:8. Diváci: 420.

Frýdek-Místek - Brno 36:25 (18:13)

Nejvíce Petrovský 8/3, Kuděla a Hastík po 5 - Havlát 6, Matušík 4. Rozhodčí: Nesvadba, P. Novotný. Sedmimetrové hody: 3/3 - 2/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 190.

Ústecký kandidát na senátora Petr Kůstka řídil opilý, nadýchal 1,59 promile

Ústí nad Labem – Starosta Malečova a nezávislý kandidát na senátora Petr Kůstka řídil opilý. Policie ho přistihla v centru Ústí nad Labem začátkem srpna, kdy mu při dechové zkoušce naměřila téměř 1,6 promile. To odpovídá asi osmi velkým pivům. Kůstku čeká ještě před druhým kolem senátních voleb soud, čelí obžalobě z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Článek Hitler – gentleman se našel, ale v Rudém právu

Praha – Článek nazvaný Hitler – gentleman vyšel, ale v Rudém právu, nikoli v Peroutkově Přítomnosti. Hitlera neoceňoval, naopak odsuzoval útok pravicového agrárního deníku Venkov proti národním socialistům, k nimž měl Peroutka blízko, píše Právo.

Operace v Sýrii prý stála Rusko 58 miliard rublů

Moskva – Válečné tažení v Sýrii, trvající právě rok, stálo Rusko nejméně 58 miliard rublů (asi 22 miliard Kč). Odhadl to ruský podnikatelský list RBK na základě zveřejněných údajů ministerstva obrany a ruské vlády. Hlavní část nákladů připadla na nálety bombardérů a střely s plochou dráhou letu.