Házenkář Plzně Tonar: Čekali jsme, že Hranice nedají kůži lacino

Plzeň /ROZHOVOR/ - Do jarní části extraligové sezony vlétl plzeňský házenkář Michal Tonar ve velkém stylu. V prvním letošním zápase na půdě Zlína vstřelil sedm branek, v nedělním domácím utkání proti Hranicím pomohl svému týmu k vysokému vítězství 30:19 dokonce osmi přesnými zásahy.

17.2.2015

Takhle se plzeňský házenkář Michal Tonar (vpravo) prohnal v extraligovém utkání kolem hranického Miroslava Rachače a vstřelil jednu ze svých osmi branekFoto: DENÍK/ Milan Říský

Talent se v neděli v televizním utkání a před zraky téměř devíti stovek diváků v Městské sportovní hale dostal brzy do vedení 5:0.

„Čekali jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Hranice pořád ještě bojují o play-off, pohybují se kolem osmého místa a věděli jsme, že nedají svoji kůži lacino. Chtěli jsme do toho vletět hned od začátku a dát jim jasně najevo, že z Plzně si body neodvezou. To se nám celkem povedlo, úvodních deset minut bylo z naší strany dobrých," pochvaluje si střední spojka plzeňského týmu Tonar ml.

Potom ale jako by se plzeňský stroj zasekl. Zbytek prvního poločasu už byl vyrovnaný a půle skončila 15:10…
Je pravda, že jsme trošku polevili. Soupeř vybojoval pár sedmiček a vrátil se do hry.

Nebyl jste zklamaný, že kvůli nemoci nepřijel do Plzně zkušený hranický brankář Josef Kučerka? V minulých zápasech se na něj Plzni dařilo…
Po pravdě ani moc ne. V posledních letech jsme ho tedy vždycky dokázali po patnácti minutách vyhnat z branky, ale na druhou stranu víme, že on dokáže bránu zavřít. Možná je pro nás dobře, že tu nebyl, ale Magrla ho zastoupil výborně a i on nám pochytal spoustu vyložených šancí.

Jak jste se vyrovnávali s divácky nepříliš atraktivním stylem soupeře?
Oni hrajou v chůzi, nikam nespěchají a nedělají příliš chyb. Vždycky to nějak protlačí na brankoviště a je z toho gól nebo sedmička. U videa jsme to viděli a byli jsme na to připraveni. Bohužel párkrát nám to tam stejně prošlo. Hlavní ale je, že jsme to zvládli a jsme rádi za dva body.

Poslední třicátý gól Plzně jste dal vy ze sedmičky. Věděl jste, jaký je stav utkání?
Věděl. Slyšel jsem fanoušky, jak křičeli: Třicet, třicet. Nechtěl jsem je zklamat. Sice mě to bude stát nějaké peníze do pokladny, ale to je jedno.

Sedmičku vybojoval Leoš Petrovský, nechtěl jste dát přednost jemu?
Chtěl (smích). Koukal jsem na trenéra, jestli na něj neukáže, ale bylo jasně určené, že půjdu já, tak jsem šel a naštěstí proměnil.

Už ve středu vás čeká v předehrávce druhá Dukla…
To bude hodně důležitý zápas. Pokud se nám podaří vyhrát, budeme mít tři kola před koncem základní části už solidní náskok a ten závěr by potom mohl být klidnější.

Autor: Libor Šiman

17.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

Zpátky na 'bedně'! Koukalová byla třetí ve sprintu: Je to pozitivní kopanec

Östersund (Švédsko) /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.