Házenkáři Plzně na úvod čtvrtfinále smetli Lovosice, uspěla i Dukla

Praha - Plzeňští házenkáři vstoupili do play-off extraligy vysokým vítězstvím 28:14 nad Lovosicemi, které loni porazili ve finále. Výhrou zahájil čtvrtfinále i nejlepší tým základní části Dukla, jež v Praze zdolala 24:23 Jičín.

16.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 16.4.2016

Michal TonarFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Trvalo jen pár minut, než se plzeňský brankostroj roztočil naplno, krátce před poločasem už domácí vedli 10:2. Lovosického kanonýra Motla Západočeši pečlivě bránili, hosté se za celý zápas prosadili ze hry jen osmkrát.

Dukla vedla prakticky celý zápas, pouze ve 40. minutě dokázali hosté z Jičína nakrátko vyrovnat a v závěru se pak Pražanům přiblížili na rozdíl jednoho gólu.

"Kontrolovali jsme zápas, Jičín v závěru akorát snížil. Dnes to ale nebylo to, co jsme si představovali. Neměli jsme dobrou obranu, naštěstí chytal dobře brankář. Co mě tíží, je to, že jsme od dvou lidí dostali 16 gólů," komentoval vedoucí týmu Dukly Jiří Kotrč fakt, že se v dresu Ronalu prosadil devětkrát Čurda a sedmkrát Loskot.

Také v dalším čtvrtfinále začal lépe domácí tým, Hranice porazily Frýdek-Místek 26:20. Jedinou venkovní výhru úvodního čtvrtfinálového dne zaznamenala Karviná, jež zvítězila 29:28 v Zubří.

Série pokračují v neděli na stejných palubovkách jako dnes.

Čtvrtfinále play off házenkářské extraligy mužů - 1. zápasy:

Hranice - Frýdek-Místek 26:20 (16:13)
Nejvíce branek: Hastík 6, Rachač 5, Magrla 3/1 - Pomichálek 4, Mynář a Strack po 3.

Plzeň - Lovosice 28:14 (12:5)
Nejvíce branek: Poloz 5/1, Blecha 5/2, M. Tonar 4/1 - Klimt 6/3, Motl 5/3, Malý 2.

Dukla Praha - Jičín 24:23 (13:10)
Nejvíce branek: Kastner 6/4, Sviták 5, Mubenzem 4 - Čurda 9, Loskot 7, Král 3.

Zubří - Karviná 28:29 (15:15)
Nejvíce branek: Hrstka 7/2, Šlachta, Douda a Šustáček po 4 - Jan Užek 7/1, Monczka 6, Veřmiřovský 6/1.

O udržení - 1. zápasy:

KP Brno - Zlín 26:18 (9:6)
Nejvíce branek: Hubáček a Zima po 6, Koubek 6/1, Mičola 4 - Kavka 4, Kovařík 4/1, Doležel a Indrák po 3.

Kopřivnice - Litovel 24:26 (13:12)
Nejvíce branek: Jan Gřes 7, Hardt 5, Jiří Gřes 4/2 - Nedoma 9, Konšel 7/3, Schmalz, Dědek a Zbránek po 3.

16.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Společnost ČEPS staví tyto ochranné transformátory v rozvodně Hradec u Kadaně. Právě na propojení s Německem totiž vzniká nejvíc neočekávaných přetoků elektrické energie.
1 6

Němci a Rakušané se dohodli o nás bez nás, zlobí se ČEPS

Marian Kotleba, vůdce extremistické strany Lidová strana Naše Slovensko.
7 7

Slovenský generální prokurátor chce zakázat Kotlebovu stranu

Obama v Berlíně: Nemůžeme se skrýt za zdí

Bývalý americký prezident Barack Obama se v Berlíně setkal s kancléřkou Angelou Merkelovou a na společné debatě před zraky tisíců diváků vyzval k větší otevřenosti.

Černý den pro biologického otce z Nigérie. Ústavní soud mu neuznal otcovství

Občan Nigérie se u Ústavního soudu nedomohl uznání otcovství k dítěti, jež zplodil s Češkou. Ta byla v době intimního vztahu v manželském svazku, a právě proto – dle verdiktu nejvyšší soudní instance – nelze uznat stěžovatelovo otcovství.

Útok v Manchesteru: Britská policie přerušila spolupráci s Američany

Policie vyšetřující bombový útok na halu v britském Manchesteru přestala sdílet informace s USA po úniku do médií. Britští představitelé byli rozhořčeni, když se objevily fotografie haly těsně po útoku v amerických médiích. Podle posledních informací atentátník Salmán Abádí cestoval přes Prahu do Německa.