Házenkáři Plzně už další překvapení nepřipustili, doma zdolali Litovel

Plzeň - Házenkáři Plzně porazili v posledním extraligovém utkání tohoto kalendářního roku Litovel. Souboj mistra s nováčkem i přes výpadek v prvním poločase favorité zvládli a vyhráli sedmibrankovým rozdílem.

21.12.2014

Házenkáři Litovle (v bílém)Foto: DENÍK/Miroslav Mazal

Talent M.A.T. Plzeň – Tatran Litovel 29:22 (15:9)

Další celek ze špičky extraligové tabulky už litovelští házenkáři nezaskočili. Mitrovský Talent M.A.T. Plzeň si vzal poučení z výprasku, který v Litovli dostali Valaši, a nováčka extraligy nepodcenil. Domácí začali utkání koncentrovaně a rychle si proti Litovli vypracovali výrazný náskok 9:1. Potom ale přišlo několik technických chyb a střeleckých nepřesností v podání Západočechů a povzbuzená Litovel ztrátu zkorigovala (10:9). Vyrovnání ale hosté nedosáhli, domácí se včas probudili a ještě před přestávkou si vzali zpět šestibrankové vedení. Přibližně pětibrankový odstup si pak tým Plzně i přes snahu litovelského kanonýra Konšela držel i ve druhém poločase a utkání už pak v poklidu dovedli do vítězného konce (29:22).

Branky: Tonar 7/2, Škvařil M. 7, Šindelář 5, Vinkelhöfer 3, Petrovský L. 2, Linhart 2, Škvařil J. 2, Blecha 1 – Konšel 9/3, Mičola 3, Dolák 3, Juříček 3, Schmalz 2, Barabáš 2. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 5 – 8 (ČK Dolák). Diváci: 1 240.
Martin Šetlík, trenér týmu Talent M.A.T. Plzeň: „Povedl se nám úvod. Pak jsme ale prostřídali a třemi rychlými brankami vrátili Litovel do zápasu. Ve druhém poločase jsme neproměnili šance, nepodařilo se nám urvat větší náskok a získat dostatečný klid."
Lubomír Krejčíř, trenér týmu Tatran Litovel: „Po nevydařeném úvodu, který byl nejspíš způsoben tím, že kluci nejsou zvyklí cestovat takhle daleko, se náš výkon stabilizoval. Zbývajících padesát minut jsme pak byli důstojným soupeřem mistru republiky. Dvě, tři technické chyby v závěru nás připravily o ještě lepší výsledek. Domů ale nejedeme zklamaní, máme na čem pracovat, takže panuje spokojenost."

Autor: Redakce

21.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

První česká medaile. Koukalová dojela v Östersund třetí ve sprintu!

Östersund (Švédsko) - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy dnes přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.

Britové poslali do vězení trio, jež ženy z ČR nutilo k prostituci

Bristol - Soud v britském Bristolu dnes uložil tresty vězení ve výši 7,5 až 9,5 roku trojici osob, které lákaly z České republiky ženy do Spojeného království, kde je nutily k prostituci. Britská média státní příslušnost odsouzených neupřesňují, z prohlášení místní policie ale vyplývá, že jeden z trojice byl zadržen v Česku, kde čeká na vydání do Británie. Soud mu tedy trest uložil v nepřítomnosti.