Házenkáři zahájili Vánoční pohár v Polsku remízou s Maďarskem

Katovice - Čeští házenkáři remizovali v úvodním zápase Vánočního poháru za účasti čtyř zemí v Katovicích s Maďarskem 26:26. Ve vyrovnaném duelu vedly oba celky o tři branky, reprezentanti nakonec zachránili nerozhodný výsledek dvěma góly v závěru.

28.12.2014 AKTUALIZOVÁNO 28.12.2014

Český házenkář Ondřej Zdráhala.Foto: Deník/Martin Břenek

V pondělí je čeká souboj s domácím Polskem; vystoupení na turnaji, který je přípravou na lednové mistrovství světa, pak uzavřou v úterý proti Slovensku.

Češi neprohráli s Maďarskem, čtvrtým týmem z posledních olympijských her, ani druhé letošní utkání. V lednu zvítězili těsně o gól a vyrovnané bylo i dnešní měření sil.

"Jsem rozpačitý, protože jsme nehráli dobře. Výkon byl spíš takový ospalý, proto nejsem spokojený. Viděl jsem v zápase úseky, kdy jsme hráli slušně, ale také kdy jsme hráli opravdu špatně," řekl pro internetové stránky házenkářského svazu jeden z dua trenérů Daniel Kubeš.

Reprezentace nastoupila bez šesti legionářů v čele s kapitánem Filipem Jíchou, kteří se k týmu připojí až 2. ledna na soustředění v Plzni před šampionátem v Kataru. Na turnaji v Katovicích bojuje deset hráčů o pět míst na závěrečném soustředění.

"Zatím jsme se výkonnostně příliš dopředu neposunuli a s takovým výkonem bychom se s těmi nejlepšími nemohli měřit. Pro další dva zápasy v Katovicích musíme zvýšit intenzitu ve všech herních činnostech. A u některých hráčů zlepšit přístup, aby si uvědomili, že hrají za národní tým," dodal Kubeš.

Drama až do konce

Většinu první půle nekompletní český celek proti Maďarům dotahoval a jednu chvíli prohrával o tři góly. Do přestávky ale reprezentanti srovnali na 13:13 a po změně stran naopak hned v úvodu druhé půle sami odskočili do tříbrankového vedení.

Mezi 49. a 55. minutou ale potkal Čechy střelecký výpadek a soupeř postupně otočil skóre na 26:24. V závěru si ale národní tým dvěma góly zajistil remízu a s Maďary, kteří nepostoupili na světový šampionát, hrál nerozhodně podruhé z posledních tří vzájemných soubojů.

Noví čeští trenéři Jan Filip a Kubeš ve třetím duelu na lavičce reprezentace dosáhli na druhou remízu, na první výhru ale stále čekají. Do startu mistrovství světa v Kataru sehrají jejich svěřenci vedle zbylých zápasů na turnaji v Katovicích ještě dva přípravné duely v Německu 9. a 10. ledna.

Vánoční pohár házenkářů v Katovicích (Polsko):

Česká republika - Maďarsko 26:26 (13:13)
Sestava a branky ČR:
Mrkva, Krupa - Číp, Sobol, Zdráhala, Kasal po 4, Motl 3, Babák, Linhart po 2, Škvařil, Vinkelhöfer, Hanisch po 1, Bečvář, Petrovský, Šindelář, Chudoba, Szymanski.
Rozhodčí: Jerleck, Labuň (oba Pol.). Vyloučení: 4:4.

Facebooku hrozí pokles uživatelů, mladí používají jiné sítě

Play off Ligy mistrů mezi SK Slavia Praha a APOEL FC, hrané 23. srpna v Praze.
8

Slavia nedobyla Ligu mistrů. Tvrdík zuřil: Ostuda, fraška

Hrozba terorismu: V Rotterdamu zrušili koncert, našli auto s plynovými lahvemi

Nizozemská policie se dnes rozhodla zrušit kvůli teroristické hrozbě koncert americké rockové skupiny Allah-Las v Rotterdamu. Nedaleko místa konání se totiž našla dodávka se španělskou poznávací značkou. V ní byly plynové bomby.

Paraglidista zemřel při pádu na pole. Záchranáři ho oživovali marně

Ačkoliv téměř čisté nebe nad Břeclavskem ve středu ozařovalo slunce, let pro jednoho z účastníků tamního evropského šampionátu v motorovém paraglidingu skončil smrtí. Prestižní akci konanou na letišti v Břeclavi poznamenala tragická nehoda.

Do Německa se vrátila část zlatého pokladu, ukrytá před Rusy v zahraničí

Německá ústřední banka ve středu oznámila, že se jí podařilo tři roky před plánovaným temínem dokončit iniciativu, na jejímž základě se vrací do Německa polovina německých zlatých rezerv, ukrytých během studené války v zahraničí.

Britský soud rozhoduje o vině mladého cyklisty, který srazil a usmrtil chodkyni

Před britským soudem v Londýně se začal projednávat případ dvacetiletého cyklisty Charlieho Allistona, který loni v únoru srazil na kole čtyřiačtyřicetiletou Kim Briggsovou, když přecházela silnici. Matka dvou dětí podlehla pár dnů po nehodě vážnému zranění hlavy.