Házenkáři Zlína slavili těsnou výhru, Dukla získala povinné body

Praha - Házenkářská extraliga měla v sobotu na programu tři zápasy. Z vítězství se radovaly domácí celky. Těsnou jednobrankovou výhru oslavili házenkáři Zlína, přesvědčivá vítězství viděli fanoušci Dukly a Zubří.

20.12.2014

Házenkáři Dukly Praha se radují z vítězství.Foto: Deník/Vlastimil Leška

HC Zlín – Handball KP Brno 32:31 (17:14)

Další těsné vítězství šestnáctého kola se zrodilo v sobotu odpoledne ve Zlíně. Domácí házenkáři porazili o jednu branku tým Brna. Domácí měli skvělý vstup do zápasu, v 9. minutě vedli 5:1. Potom se rozehráli i hosté a ve 2. minutě se dotáhli na rozdíl gólu, vyrovnat se jim však nepodařilo a zlínští házenkáři své vedení znovu navýšili. I ve druhém poločase se Brňané tažení Hantákem, který si v utkání na střelecké konto připsal dvanáct branek, marně snažili o vyrovnání, domácí se stále drželi alespoň o gól před nimi. V poslední pětiminutovce dokonce odskočili na rozdíl čtyř tref a už to vypadalo na jednoznačné vítězství, hosté ale dokázali koncovku zdramatizovat, když v rychlém sledu vstřelili tři branky (32:28, 32:31), ovšem poslední krůček k tomu, aby si domů pře Vánoci odvezli alespoň bod, už nezvládli a ve Zlíně podlehli poměrem 31:32.

Branky: Plšek 9, Poloz 7, Zbránek 3, Indrák 3, Dujčák 3/1, Mužík 3, Doležel 2, Kafka 2 – Hanták 12/5, Hubáček 4, Mičola 4, Hajčman 3, Mráz 3, Zima 1, Koubek 1, Aspiridis 1, Kubis 1, Weintritt 1. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 1/1 – 8/5. Vyloučení: 7 – 4. Diváci: 750.
Jiří Mičola, trenér týmu HC Zlín: „Jsem spokojený, bylo to jedno z nejlepších utkání, co jsme odehráli. Je pravda, že jsme videli hodně video záznamů a hráče jsme na soupeře připravovali. Hráči pak dokázali plnit veškeré pokyny, a bylo vidět, že to jsou hráči, kteří umí hrát jako noc a den."
Andrej Titkov, trenér týmu Handball KP Brno: „Gratuluji Zlínu k zaslouženému vítězství, měli výborného gólmana, který byl strůjcem tohoto výsledku."

Dukla Praha – Sokol HC Přerov 43:16 (18:10)

Zcela jednoznačným způsobem se vyvíjelo utkání mezi Duklou Praha a Sokolem Přerov. Outsider soutěže nedostal v české metropoli šanci, už po deseti minutách hry prohrávali Hanáci 1:8, pět minut před přestávkou 6:16. Definitivně zpečetili svou jasnou výhru domácí mezi 31. a 45. minutou, když tento úsek zápasu vyhráli 14:1! Za celou druhou půli povolili Přerovu jen šest tref a nakonec soupeře porazili rozdílem třídy 43:16.

Branky: Fulnek 9, Březina 6, Šůstek 6, Rams 5, Mubenzem 4, Reichl 3, Petružela 3, Sviták 3/1, Šimůnek 2, Jeníček 1, Kern 1 – Švébiš 4, Pernička 4/2, Hradil 3, Buček 2, Lang 1, Ševčík 1, Šoustal 1. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/2. Vyloučení: 3 – 2. Diváci: 264.
Jan Josef, trenér týmu HC Dukla Praha: „ Myslím si, že kluci zvládli dnešní utkání od první až do šedesáté minuty. Postupem času se pro nás utkání stalo spíše exhibicí. Pro nás byl tento zápas spíše tréninkem, ve kterém jsme si výborně zastříleli."
Richard Buček, trenér týmu Sokol HC Přerov: „Dnešní utkání se nám nepovedlo ve všech směrech. Již od začátku utkání jsme udělali velké množství technických chyb a zahazovali jsme spoustu šancí. V druhém poločase to bohužel nebylo z naší strany lepší, a proto si z dnešního utkání odvážíme tak vysokou prohru."

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice 30:23 (18:11)

Házenkáři Zubří odčinili prohru v Litovli sobotním vítězstvím nad Cementem Hranice. Svým fanouškům chtěli před zimní přestávkou spravit chuť a do utkání nastoupili koncentrovaně. Od prvních minut drželi na své straně alespoň minimální vedení a hostům povolili jen jediné vyrovnání na 7:7. O poločase vedli už výrazným sedmibrankovým rozdílem. Hostům se ještě podařila mírná korekce (21:18), domácí si ale před koncem vzali zpět sedmibrankové vedení a nakonec si připsali vítězství poměrem 30:23.

Branky: Reček 7/3, Hrstka 6/3, Kašpárek 6, Šíra 4, Šlachta 2, Douda 2, Přikryl 2, Šustáček 1 – Rachač 5, Hastík 5, Mičkal 4/1, Magrla 3, Třeštík 2, Čadra 2, Brož 2. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 6/6 – 1/1. Vyloučení: 5 – 6 (přímá ČK Rachač). Diváci: 1200.
Jiří Kekrt, trenér týmu HC Gumárny Zubří: „Do utkání jsme vstupovali s pocitem obav kvůli minulému výbuchu v Litovli. Pro všechny, hlavně pro nás, to bylo nemilé překvapení. V průběhu týdne jsme se snažili spoustu věcí pozměnit, aby se kluci dostali do herní pohody. Myslím si, že to se nám také podařilo. Do dnešního utkání jsme nastupovali s velkou pokorou. Z mého pohledu byl dnešní výsledek odrazem toho, co se dělo na hřišti."
Libor Hrabal, trenér týmu Cement Hranice: „První poločas jsme bohužel nezahráli dobře. Neplnili jsme taktické věci, které jsme si před zápasem řekli. Našimi chybami a technickými nepřesnostmi jsme v prvním poločase dovolili našemu soupeři náskok sedmi branek, což domácí muselo velmi uklidnit. V druhém poločase jsme se snažili o zvrat v utkání, když jsme dokázali stáhnout náskok na tři branky. Bohužel jsme pak byli několikrát vyloučení, což Zubří dokázalo využít, dostalo se do tempa a znovu to bylo o sedm branek."

Autor: Redakce

20.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Veslařský svět v černém. V Mařaticích pohřbili nadějného veslaře Michala Plocka

Uherské Hradiště – S juniorským mistrem Evropy i mistrem světa dvaadvacetiletým Michalem Plockem se přišly v pondělí 5. prosince rozloučil na jeho poslední cestě zhruba dvě stovky známých, přátel a rodinných příslušníků do obřadní síně hřbitovu v Uherském Hradišti, Mařaticích. Talentovaný veslař a nástupce Ondřeje Synka byl 28. listopadu nalezen mrtvý v loděnici pražské Dukly, za níž vesloval.

Vědci zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní

Klecany (u Prahy) - Vědci z Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) v Klecanech u Prahy zkoumají léčbu nočních můr a běsů i pomocí vůní. Pracoviště je unikátní spektrem nabídky metod řešení poruch spánku, a to nejen v rámci ČR. Řada problémů se léčí nejen podáváním léků, ale zásadní jsou i psychoterapeutické postupy, říká vedoucí oddělení spánkové medicíny Jitka Bušková.

Technik z letounu s fotbalisty: Pád jsme nečekali, nikdo nekřičel

La Paz - Bolivijská vláda začala vyšetřovat podezření na nepravosti při udělení licence místní letecké společnosti LaMia, jejíž letoun minulý týden havaroval v Kolumbii s brazilskými fotbalisty. Příčinou neštěstí, při němž zemřelo 71 lidí, byl zřejmě nedostatek paliva. Informaci, že letadlo mělo udělat mezipřistání na dotankování, potvrdil dnes brazilské televizi Globo i přeživší technik Erwin Tumiri.