Házenkářky remizovaly s Tuniskem, v Chebu skončily druhé

Cheb - České házenkářky remizovaly ve svém závěrečném vystoupení na turnaji O štít města Chebu s Tuniskem 22:22 a díky lepšímu skóre než soupeř obsadily konečné druhé místo s bilancí jedné výhry, jedné porážky a jednoho nerozhodného výsledku.

23.3.2013

České házenkářky (v červeném) v kvalifikačním zápase o ME.Foto: Deník/Daniel Ostrčilík

Svěřenkyně Jana Bašného předvedly proti africkému outsiderovi rozpačitý výkon a remízu zachránily až dvěma góly v samém závěru.

Češkám se od začátku nedařilo plnit roli favoritek. Do 13. minuty se sice držely v jednobrankovém vedení, poté ale převzaly otěže zápasu Tunisanky. Odskočily do dvougólového trháku, který ještě Češky dokázaly do přestávce zachytit.
Druhá půle ale domácímu týmu dlouho vůbec nevycházela. Naposledy Češky vedly ve 39. minutě 15:14, od té chvíle už jen dotahovaly. Tunisanky sérií tři branek otočily stav a pak si udržovaly náskok.

Češkám bylo málo platné, že je skvělými zákroky držela Satrapová. V útoku chyběla domácímu celku myšlenka, zahazoval i ty největší šance a rozezlený kouč Bašný si v polovině druhého dějství vzal oddychový čas. "Přestaňte zkoušet parádičky a hrajte, co se má hrát," zlobil se.

Jeho svěřenkyně si vzaly rady k srdci až v samém závěru. Vedení tuniského týmu dokázaly v posledních dvou minutách smazat a poté, co rozhodčí poslal soupeře do oslabení, mohly strhnout výhru na svou stranu. Chrenková ale v dobré pozici jen potvrdila české tápání v ofenzivě.

Pro Češky byl turnaj v Chebu první akcí od prosincového evropského šampionátu v Srbsku. Tým ladí formu směrem k červnovému play off o postup na mistrovství světa proti Islandu.

Přípravný turnaj házenkářek O štít města Chebu:

Česká republika - Tunisko 22:22 (11:11)
Sestava a branky ČR: Satrapová, Müllnerová - Borovská, Keclíková, Salčáková, Chrenková 5/2, Růčková, Kutlvašrová 3, Černá, Hrbková 2, Luzumová 6, Crhová 3, Selucká, Kubáčková 2, Vysloužilová, Matoušková 1.

Buďte trpěliví, prosí řidiče Ťok

Bývalá jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje.
2 11

KLDR nařídila popravit někdejší jihokorejskou prezidentku

Římu došla trpělivost, za koupání ve fontáně pokuta až 12 tisíc. A v Česku?

/VIDEO/ Léto je v plném proudu. Lidé se chystají na dovolené a i počasí napříč Evropou výletníkům přeje. V Paříži dokonce kvůli tropickým teplotám vyhlásili nouzový stav. Turisté tak při vysokých teplotách hledají útočiště především v útrobách památek či u fontán. Jenže takové osvěžení může nakonec přijít pěkně draho.

Aktivista Franc: Bez tlaku občanské společnosti by protikorupční zákony nebyly

/ROZHOVOR/ Iniciativa Rekonstrukce státu bude už brzy bilancovat své více než čtyřleté snažení. Jejím cílem bylo lobbovat za zákony, které mají největší protikorupční potenciál. Deník o nich hovořil s jednou z nejvýraznějších tváří iniciativy Pavlem Francem.

Zosnovali spiknutí s cílem zabít severokorejského vůdce Kim Čong-una. Takový důvod uvedla Severní Korea k vydání příkazu „popravy" bývalé jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje a šéfa špionů Jižní Koreje I Pjong-hoa. Pchjongjang proto žádá Soul, aby mu oba obviněné vydal.