Olomoucké házenkářky čekají na výhru už čtyři zápasy a prohrály potřetí za sebou. "Bohužel nám nevyšel začátek druhé půle, prvních deset minut, což bylo klíčové. A domácímu týmu pomohla výměna brankářky, která nás vychytala opravdu v jasných brankových příležitostech," litoval olomoucký trenér Jan Bělka.

V bojích o pozici nejlepšího českého týmu má Slavia po výhře 34:22 nad předposledním Pískem stále dva body k dobru před Mostem, který zase deklasoval nejslabšího slovenského účastníka soutěže ŠKP Bratislava 39:17. Oba celky čeká příští sobotu vzájemný zápas v Praze.

Třetí jistý účastník českého play off Poruba naopak prohrála domácí duel se sousedem v tabulce Šalou 19:22. "Na utkání měly vliv hlavně momenty v úvodu zápasu, kdy jsme měli spoustu neproměněných šancí, soupeřkám vyšlo několik snadných dorážek a ztráta naskočila," konstatoval domácí trenér Ján Beňadík, jehož tým vyhrál jediný z posledních pěti zápasů a skončí v základní části mezi českými celky třetí.