Hochmann dojel na mistrovství světa dráhařů ve scratchi na 14. příčce

Saint Quentin - Český cyklista Jiří Hochmann obsadil v disciplíně scratch na mistrovství světa dráhařů ve Francii 14. místo. Novým šampionem se stal Němec Lucas Liss, keirin opanoval po roce opět Francouz Francois Pervis. Mezi ženami byla na pětistovce s pevným startem nejrychlejší Ruska Anastasia Vojnovová.

19.2.2015

Jiří Hochmann (vpravo) s Vojtěchem Hačeckým vybojovali v bodovacím závodě dvojic šesté místo. Foto: Dukla Brno/Lenka Valová

Také druhý den šampionátu se diváci dočkali pokoření světového rekordu. O nový zápis do historických tabulek se postaralo ve stíhacím závodě družstev australské ženské kvarteto Annette Edmondsonová, Ashlee Ankudinoffová, Amy Cureová a Melissa Hoskinsová. Pro zlato si dojely v čase 4:13,683 a pokořily dosavadní maximum Britek (4:16,552) z prosince 2013 o téměř tři vteřiny.

Ve stejné disciplíně v mužském podání si vedl nejlépe Nový Zéland v sestavě Pieter Bulling, Regan Gough, Dylan Kennett a Alex Frame. Ve finále předčil loni bronzový tým Velkou Británii.

Mistrovství světa v dráhové cyklistice v Saint Quentinu (Francie):

Muži:
Keirin: 1. Pervis (Fr.), 2. Dawkins (N. Zél.) -0,085, 3. Awang (Malaj.) -0,229.
Scratch: 1. Liss (Něm.), 2. Torres (Šp.), 3. Lea (USA), …14. Hochmann (ČR).
Stíhací závod družstev - finále: Nový Zéland (Bulling, Gough, Kennett, Frame) 3:54,088 - Velká Británie (Clancy, Burke, Doull, Tennant) 3:54,687, o 3. místo: Austrálie (Bobridge, Davison, Edmondson, Scotson) - Německo dostiženo.

Ženy:
500 m s pevným startem: 1. Vojnovová (Rus.) 33,149, 2. Mearesová (Aus.) 33,425, 3. Welteová (Něm.) 33,699.
Stíhací závod družstev - finále: Austrálie (Edmondsonová, Ankudinoffová, Cureová, Hoskinsová) 4:13,683 (světový rekord) - Velká Británie (Archibaldová, Trottová, Barkerová, Rowsellová) 4:16,702, o 3. místo: Kanada (Beveridgeová, Glaesserová, Layová, Roordaová) 4:17,864 - Nový Zéland 4:22,706.

19.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

Požár opuštěného objektu ve Varnsdorfu, v ulici Kozlova.
13

Začalo období požárů, nebezpečný je zapalovač i výfuk

Kuriózní nehoda se stala v úterý 27.6. kolem sedmnácté hodiny v Čížkovicích.
6

S kombajnem se mezi zátarasy prostě nevešel

Nadšenci pěstují u in-line stezky v Olomouci "ruční" zeleninu. Zájem je velký

Čerstvý salát, kedlubny, hrášek, zelí nebo kapustu nabízí projekt Ze-Za-Hrátky. Zeleninu pěstovanou s láskou a bez chemie najdete uvnitř okruhu Hejčínských in-line stezek v olomoucké části Řepčín.

Hnutí ANO má 27 procent, komunisté předběhli ČSSD, tvrdí Median

Volby by v červnu vyhrálo podle volebního modelu Median hnutí ANO, které si měsíc po vládní krizi polepšilo a vrátilo se ke 27,5 procenta. Druhá by skončila KSČM s 15,5 procenta, která poprvé v historii modelu předstihla sociální demokracii.

Pro motorkáře zraněného na lhenickém náměstí letěl vrtulník

/VIDEO/ V poledne se na náměstí ve Lhenicích na Prachaticku srazilo osobní auto s motocyklem. Podle informací z místa nehody motorkáře odvezl záchranářský vrtulník.