České hokejbalisty v semifinále čekají Slováci

Plzeň - Češi deklasovali ve čtvrtfinále mistrovství světa v hokejbale Bermudy 12:0.

18.6.2009

Čeští hokejbalisté obhájili na mistrovství světa v Bratislavě titul z roku 2009 z domácího šampionátu v Plzni. Ve finále v neděli 26. června 2011 svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece zdolali Kanadu 3:1 a triumfovali na historicky devátém MS celkově potřetí.Foto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

Hokejbalová reprezentace České republiky jde na mistrovství světa dál za svým cílem. Ve čtvrtek její hráči deklasovali Bermudy 12:0 a po postupu do semifinále si mohou ve svém harmonogramu odškrtnout další z bodů.

Bermudy sice ze začátku dobře bránily, čisté konto uhájily i při oslabení tří proti pěti. V 11. minutě se ale prosadili Střeska s Rejtharem, do přestávky se trefil poprvé Lendl a soupeř odpadl.

„Vypadá to na snadné utkání, ale hlavně v první třetině tomu tak nebylo,“ hodnotil utkání trenér českého týmu Leoš Rak.

Jeho protějšek Trevor Angus, který plní v týmu také roli kapitána, byl i přes debakl spokojený. „Jsme rádi, že jsme došli tak daleko, Češi už na nás byli moc silní,“ uvedl kouč týmu, který se do čtvrtfinále prokousal z B poolu.

V semifinále čeká na domácí tým repríza úterního duelu se Slováky. „Bude to ještě větší bitva, kterou může rozhodnout každý gól,“ prorokoval plzeňský útočník Ondřej Kejř, který Bermudám vstřelil dva góly.

Hraje se od 17 hodin. V úterý vyhráli Češi 2:0. „Věříme si i teď,“ dodal Rak.

Velké překvapení přinesl souboj Kanaďanů s Američany. V normální hrací době skončil nerozhodně 4:4 a přišlo na řadu prodloužení. V jeho první minutě skóroval Gregory a poslal celek USA do semifinále. Kanada tak poprvé v historii šampionátu skončí bez medaile.

Pětinásobní šampioni a obhájci titulu tak budou hrát jen o 5. – 8. místo.

České hokejbalistky remizovaly v posledním utkání základní části se Slovenskem 2:2 a zítra si tento souboj zopakují i od 12 hodin v semifinále.

Muži, čtvrtfinále, A–pool

Česká republika – Bermudy 12:0 (3:0, 5:0, 4:0). Branky: 14., 22. Lendl, 11., 30. Rejthar, 18., 43. Kejř, , 11. Střeska, 23. Oliverius, 28. Příhoda, 32. Trčka, 36. Tyburec, 37. Novák.
Portugalsko – Slovensko 1:3 (0:1, 1:0, 0:2). Branky: 28. Creador – 7. Rimský, 32. Hrivnák, 36. Kapánek.
Kanada – USA 4:5 v prodl. (2:2, 0:0, 2:2 – 0:1). Branky: 6. Daoust, 10. Fontaine, 35. Bishop, 38. Frechette – 6. Schlegak, 12. Schlegel, 35. Hildreth, 41. Housser, 51. Gregory.

B–pool (malá hala)

Velká Británie – Hong Kong 2:8 (1:5, 1:0, 0:3). Branky: 13. Ashfield, 18. Chohan – 1., 34., 43. Stark, 5. Wong, 10. Wall, 13. Brennan, 15. Foster, 41. Tessaro.
Finsko – Rakousko 3:5 (0:1, 3:3, 0:1). Branky: 16., 21. Luukkanen, 28. Kuusela – 15., 29. Ranftl, 24. Balloch, 24. Petrik, 31. T. Raffl.
Švýcarsko – Kajmanské ostrovy 3:1 (2:1, 0:0, 1:0). Branky: 10. Muchagato, 14. Rindlisbacher, 45. Röthlisberger – 5. Cover.
Řecko – Pákistán 4:2 (1:0, 3:0, 0:2). Branky: 11. Vassilakis, 24. Kontitsis, 26. Kourousis, 28. Papasterigiou (Koutsogiannou­poulos) – 33. Mahmood, 39. Mohammad.

Turnaj žen (hala na Košutce)

Česká republika – Slovensko 2:2 (0:0, 2:2, 0:0). Branky: 23. Horálková, 24. Pešková – 25. Karafiátová, 30. Matějová.
Rakousko – Řecko 9:0, USA – Švýcarsko 10:2, Řecko – Kanada 0:15, Rakousko – USA 0:6.

Konečné pořadí: 1. Kanada 8, 2. Slovensko 7, 3. Česká rep. 5, 4. USA 4, 5. Rakousko 2, 6. Švýcarsko 2, 7. Řecko 0.

Autor: Zdeněk Sequens

18.6.2009 VSTUP DO DISKUSE

Francouzský satirický časopis Charlie Hebdo novým vydáním ukázal, že se nenechá zastrašit. Tak hodnotí německé deníky první číslo časopisu po krvavém atentátu na redakci z minulého týdne.
6 11

Charlie Hebdo: Policie zadržela 10 podezřelých

Americká letadlová loď Carl Vinson
7 27

Američané jsou v Koreji zatím bezzubí. Nesestřelí balistické střely KLDR

Nová výletní loď oslňuje nejen přepychem. Na střeše má závodní okruh

Okružní plavby na výletních lodích mohou být přeplněny luxusem. Tato loď ale nabízí ještě něco navíc.

Festivaly musí poprvé přejít na EET. Očekávají problémy

Startující festivalová sezóna přinese jejich provozovatelům i zúčastněným prodejcům a stánkařům zásadní změnu: poprvé budou muset evidovat své tržby v elektronickém systému. Zkušenosti z trhů naznačují, že je to může připravit o značnou část tržeb.

Penta pokračuje v zahraničních akvizicích. Podle Dospivy není na prodej

Finanční skupina Penta miliardáře Marka Dospivy hodlá i letos pokračovat v zahraničních akvizicích, do nichž se pustila v loňském roce. Celková aktivita firem, které má skupina v portfoliu, se loni zvýšila meziročně o 21 procent, zisk skupiny o čtvrtinu. Podle Dospivy není Penta na prodej.