Hornets podruhé vyhráli, v Dallasu zářil Jao

Phoenix – Hráči New Orleansu prožívají skvělý vstup do nové sezony NBA. Vyhráli druhý mač venku.

31.10.2008

V utkání Clevelandu se Charlotte sváději tvrdý souboj hostující Jason Richardson (vlevo) s domácím Danielem Gibsonem.Foto: REUTERS/Aaron Josefczyk

Basketbalisté Phoenixu Suns asi nemají méně oblíbené soupeře než New Orleans Hornets. V loňské sezoně NBA s nimi prohráli všechny čtyři zápasy. Teď mají nového trenéra a nový herní styl, ale na Hornets opět nestačili. Na domácí palubovce prohráli 95:108.

Naopak New Orleans navázal na svou úvodní výhru na půdě Golden State a může se radovat ze skvělého začátku nového ročníku.

„Je to dobré znamení. Střílíme koše, když to potřebujeme, a stejně tak dobře bráníme, když to potřebujeme,“ spokojeně zhodnotil první dva zápasy kouč Hornets Byron Scott.

Nejzářivější hvězda týmu Chris Paul přispěla k vítězství na půdě Suns dvaceti body a deseti asistencemi. Morris Peterson zaznamenal jedenadvacet bodů, o jeden méně Pepa Stojakovič.

Daří se i nové posile z mistrovského Bostonu Celtics. James Posey dal třináct bodů, včetně tří důležitých trojek v závěrečné čtvrtině. Naopak nenastoupil pivot Tyson Chandler, který si v duelu s Warriors poranil levý kotník.

„Předvedli jsem výborný týmový výkon. Kluci skvěle bránili,“ citovala televize TSN Paula. Hornets se nyní mohou těšit na svůj první zápas před domácím publikem. V sobotu se utkají s Clevelandem.

To novému kouči Phoenixu Terry Porterovi jeho premiéra v domácím prostředí nevyšla. Jeho svěřence trápily časté ztráty míče. Celkem jich bylo v utkání čtyřiadvacet, z čehož Hornets dokázali vytěžit jedenadvacet bodů.

„To opravdu bolí. Ztrátami míče darujete soupeři snadné koše. A když v téhle lize necháte protivníka střílet snadné koše, těžko můžete uspět,“ kritizoval své hráče Porter.

James byl proti Charlotte k nezastavení

Nejbližší soupeř New Orleans, Cleveland Cavaliers, si doma hladce poradil se Charlotte Bobcats. Hlavní hvězdou duelu byl pochopitelně LeBron James. Nastřílel dvaadvacet bodů a byl jen krůček od ceněného triple. Nasbíral totiž devět doskoků i devět asistencí.

„Dneska večer nastoupilo hodně kluků a já si mohl docela odpočinout,“ smál se po utkání James. „Trenér věří v náš kádr, stejně tak i já. Už nemusím hrát přes čtyřicet minut jako dřív,“ dodal loňský nejlepší střelec NBA.

Jiné starosti má člen basketbalové Síně slávy, trenér Charlotte Larry Brown. Od té doby, co slavný kouč Bobcats převzal, tak ani jednou nevyhráli. Prohráli všech osm přípravných zápasů a nedaří se jim zatím ani v ostré soutěži.

„Cavaliers velice dobře bránili a celý tým hrál velmi nesobecky. A navíc měli svého nejlepšího hráče Jamese,“ posteskl si Brown.

Ve třetím čtvrtečním utkání vykradli Houston Rockets Dallas 112:102. Hlavním strůjcem úspěchu byla čínská věž Jao Ming. Jao se blýskl třiceti body a třinácti doskoky, proměnil všech osm trestných hodů, ke kterým dostal.

Na straně domácích Mavericks předváděl divy hlavně Dirk Nowitzki, který dal plných třicet šest bodů, jenže ani to nestačilo. Dallas nezvládl hlavně čtvrtou čtvrtinu. Osm a půl minuty před koncem byl stav vyrovnaný 92:92, o pět minut později už to ale bylo 108:94 pro hosty.

„Dali jsme docela dost bodů, ale skoro žádnému jsme nezabránili. Myslím, že si z toho musíme vzít ponaučení. Příště budeme hrát agresivněji,“ věřil po utkání domácí Jason Kidd.

NBA: Cleveland - Charlotte 96:79, Dallas - Houston 102:112, Phoenix - New Orleans 95:108.

Autor: Vojtěch Žižka

31.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Zmlátil dvě ženy. Zdržely jej prý ve frontě u pokladny

Pardubice - Z výtržnictví obvinila pardubická policie 47letého muže, který měl zmlátit dvě ženy. Jednu vážně zranil.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.