Basketbalisté Houstonu vymazali jako poslední tým v sezoně NBA nulu v kolonce výher. Rockets porazili v neděli 120:94 Minnesotu a v šestém utkání se dočkali prvního vítězství.

Klíčem k úspěchu bylo, že Houston tentokrát nepřipustil jako v minulých zápasech selhání v druhém poločase. Ve čtyřech z dosavadních pěti duelů totiž šli Rockets po přestávce na palubovku s vedením, to však neudrželi. V neděli před vlastními fanoušky ale dominovali a ukončili sérii porážek.

Nejlepším střelcem vítězného týmu byl Argentinec Luis Scola s 24 body, dalších 21 přidal Kevin Martin. Čínský pivot Jao Ming, jenž po loňské operaci nohy nezvládne plnou zátěž, nasbíral za 16 minut 13 bodů.

"Je fajn, že jsme po tom všem, kdy jsme byli tak blízko, konečně vyhráli. Nyní se můžeme začít dívat jiným směrem," uvedl trenér Houstonu Rick Adelman. Jeho svěřenci prohráli předchozí zápasy průměrně o šest bodů.

Naopak první porážku zaznamenala Atlanta, jež po šesti výhrách podlehla doma 114:118 Phoenixu. Hawks nepomohly ani střelecké manévry Joea Johnsona (34 bodů) a Ala Horforda (30), kteří zaznamenali nejlepší výkony v sezoně.

"Nebyli jsme schopni předvést v obraně takové klíčové zákroky, které se nám normálně daří," vysvětlil prohru Johnson.

I sedmý zápas zvládli šampioni z Los Angeles Lakers. Kalifornský tým porazil 121:96 Portland i díky Pau Gasolovi, jenž už v třetí čtvrtině zkompletoval svůj čtvrtý triple-double v kariéře. Třicetiletý Španěl zaznamenal 20 bodů, 14 doskoků a deset asistencí. Lakers vyhráli prvních sedm zápasů v sezoně popáté v historii.

Jen o málo horší bilanci 6:1 má Boston, jenž zahájil čtyřzápasovou sérii venkovních zápasů vítězstvím 92:83 na palubovce Oklahoma City.

NBA

Atlanta - Phoenix 114:118, Detroit - Golden State 102:97, Houston - Minnesota 102:94, LA Lakers - Portland 121:96, New York - Philadelphia 96:106, Oklahoma City - Boston 83:92.