Kanonýr LeBron James je novým střeleckým rekordmanem této sezony NBA. Hvězda Miami vstřelila ve středečním zápase do koše Orlanda 51 bodů, k čemuž přidala jedenáct doskoků a dovedla tým Heat k vítězství 104:100.

Nejužitečnější hráč posledních dvou ročníků NBA James neminul od úvodního hvizdu žádný z jedenácti pokusů a už po první čtvrtině měl na kontě 23 bodů. Padesátibodovou hranici se mu podařilo překonat už podeváté v kariéře, přičemž palubovky NBA zdobí osm let.

Dosavadní střelecký rekord této ligové sezony drželi se 47 body Kevin Durant z Oklahomy a Blake Griffin z Los Angeles Clippers.

Šlágr středečního programu mezi dvěma adepty na titul Lakers a lídrem soutěže San Antoniem Spurs skončil v Los Angeles vítězstvím hostů o jediný bod. O výsledku 89:88 rozhodl se závěrečnou sirénou úspěšným doskokem Antonio McDyess, jenž napravil nepřesný pokus Tima Duncana.

San Antonio si po celý druhý poločas udržovalo mírný náskok. Minutu před koncem se ale dostali do vedení úřadující šampioni po trojce Lamara Odoma a trestných hodech Paua Gasola. V dramatickém závěru pak marně dobývaly koš Lakers hostující hvězdy Tony Parker, Manu Ginobili i Duncan. „Ani jeden z nás nedal, ale Dice nás zachránil,“ oddechl si Parker, s 21 body nejlepší střelec vítězů ze San Antonia.

NBA: Golden State – Milwaukee 100:94, LA Lakers – San Antonio 88:89, Orlando – Miami 100:104.